Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

5 KAPILI SKODA CITIGO CENEVRE’DE SAHNE ALACAK

Skoda, A segmentindeki ilk temsilcisi Citigo’nun 5 kapılı yeni modelini Cenevre Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Citigo’nun beş kapılı ver...

Skoda, A segmentindeki ilk temsilcisi Citigo’nun 5 kapılı yeni modelini Cenevre Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Citigo’nun beş kapılı versiyonu, Mayıs ayının ortalarında üç kapılı versiyon ile birlikte Avrupa pazarlarına sunulacak.

Skoda, hızla büyüyen subcompact segmentine girişinin sembolü olan Citigo’yu 2011 yılının son çeyreğinde Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirdiği lansman ile tanıtmıştı. Citigo ile Skoda, yeni müşteri kitlesi hedefleyerek büyüme stratejisine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

2018 yılına kadar dünya çapında en az 1,5 milyon adet aracı müşterilerine teslim etmeyi hedefleyen Skoda, geçtiğimiz yıl 879.200 adet araç satarak, 117 yıllık şirket tarihinde bir başka satış rekoru elde etmişti.

Citigo kendi segmentinde sahip olduğu iç hacim ile en ferah araç olarak yer alırken, araç içerisindeki bir çok fonksiyonel özelliği ile de göz kamaştırıyor.

Tasarımcılarının güvenliğe verdikleri büyük önem sayesinde Euro NCAP çarpışma testlerinden en yüksek skor olan 5 yıldız elde eden Citigo, Skoda’nın yeni logolu ilk model olma özelliğini de taşıyor.

Citigo’da, 60 ve 75 hp gücünde olmak üzere bir litrelik üç silindirli motor seçenekleri sunulacak. Yeni Citigo 100 km’de 4.1 litre yakıt tüketimi ve sadece 96 g CO2/km emisyon salınımı ile en çevreci otomobillerden birisi olacak.

Cenevre Fuarındaki toplam 1965 m2 lik Skoda standında ayrıca markanın kalitesini yansıtan ve tüm dünyada büyük ilgi gören modelleri Fabia’nın S2000, Combi ve RS, Octavia’nın Combi ve RS, Superb’in Limo ve Combi, Roomster ve Yeti’nin 4x4, GL modelleri de ziyaretçiler ile buluşacak.

Skoda ailesinin en küçük bu yeni üyesi, Çek Cumhuriyetinde düzenlenen otomobil anketlerinde, 2012 Yılı’nın aracı seçilmiştir.

Hiç yorum yok