Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DÜNYANIN EN KÜÇÜK ARABASINA RAKİP RENAULT VE NİSSANDAN

Renault ve Nissan, Hindistanlı otomobil üreticisi Bajaj Auto ile birlikte dünyanın en ucuz otomobili Tata Nano’ya rakip bir araç üretmeyi pl...

Renault ve Nissan, Hindistanlı otomobil üreticisi Bajaj Auto ile birlikte dünyanın en ucuz otomobili Tata Nano’ya rakip bir araç üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Aracın 2215 dolardan başlayan fiyatlarla satılabileceği belirtildi.

Gelişmekte olan ülkelerin pazarları için hedeflenen araç ilk olarak Yeni Delhi’de düzenlenen otomobil fuarında görücüye çıkmıştı.

Bajaj tarafından tasarlanan ve geliştirilen RE60 adındaki araç küçük bir tasarıma ve dikkat çeken farlara sahip. Aracın motor gücünün 200cc olduğu belirtilirken, 400 kilogram ağırlığı taşıyabildiği ve saatte en fazla 70 km hıza çıkabildiği de ifade edildi.

Economics Times gazetesine konuşan Bajaj’ın İdari Direktörü Rajiv Bajaj, Renault ve Nissan’ın aracı henüz görmediklerini ancak Bajaj olarak kendi markaları altında üretime başlayabileceklerini söyledi.

Rajiv Bajaj Renault ve Nissan'ın istedikleri zaman projeden çıkabileceklerini de belirtti.Araç Hindistan’da gelecek yıl satışa sunulacak.Hürriyet/ekonomi

Hiç yorum yok