Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2020'NİN OPEL AMPERA'SINI TASARLA, BÜYÜK ÖDÜLÜ KAZAN

Car Design News ve Opel'in ortak olarak düzenlediği yarışmada tasarım bölümü öğrencileri 2020'nin OPEL Ampera'sını tasarlıyor. S...

Car Design News ve Opel'in ortak olarak düzenlediği yarışmada tasarım bölümü öğrencileri 2020'nin OPEL Ampera'sını tasarlıyor.

Sosyal medyada gerçekleştirilecek yarışmada, katılımcılar, diğer katılımcılardan fikir/ eleştiri alabilecek, uzmanların rehberliğinde kendi tasarımını hayata geçirecek.

Gençler, Opel'in ilk elektrikli otomobili Ampera'nın iç ve dış tasarımının 2020'de nasıl olması gerektiği hakkında fikirlerini sunacak. Opel Avrupa Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams; "yarının tasarımcılarının Ampera hakkındaki fikirlerini görecek olmak bizi heyecanlandırıyor ve onlara rehberlik etmek için sabırsızlanıyoruz" diyor. Yarışma, Avrupa'nın herhangi bir yerinde Tasarım okuyan tüm öğrencilere açık. Kazanan öğrenciler, 6 ay süreyle Opel'de ücretli staj yapacaklar ve profesyonel otomobil tasarımı kariyerlerine 1-0 önde başlayacaklar.

Yarışmanın önemli bir özelliği, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilmesi. Yani yarışmacılar, alışılmış yarışmalardaki gibi, önerilerini son haliyle jüriye teslim etmeyecekler. Tasarımlarının her aşamasını, taslaklarını ve tasarımları üzerinde attıkları adımları sosyal medyada diğer yarışmacılarla ve profesyonel tasarım ekibiyle paylaşacaklar. Böylece eleştirileri görecekler ve geliştirilmeye değer fikirleri mentorlar tarafından desteklenecek.

Yarışma iki aşamadan oluşacak.İlk aşamada, tüm katılımcılar Ampera iç ve dış tasarımlarını sunacaklar. Mayıs 2012'de finalistlerin açıklanması ile bu aşama sona erecek. İkinci aşamada, finalist grup, tasarımlarını daha ileri götürecek ve Ağustos 2012'de teslim edecekler. Finalistlerin tasarımları Eylül'de Paris Motor Show'da sunulacak ve kazananlar açıklanacak. Opel ve Car Design News ekibi, online topluluğun ve dijital araçların, geleceğin otomobil tasarımı konusunda önemli bir rol oynayacağı konusunda hemfikirler. Yarışmayı da bu nedenle sosyal medya üzerinden gerçekleştiriyorlar.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.cardesigncontest.com/ov adresi ziyaret edilebilir. 2011 kazananlarının hikayeleri de www.cardesignnews.com/site/home/new_cars/display/store4/item219010 adresinden okunabilir.

Opel hakkındaki tüm haber ve görsellere www.opelmedyaturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok