Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA VE BMW İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Alman lüks otomobil üreticisi BMW Grup ve Toyota, orta ve uzun vadeli işbirlikleri için anlaşmaya vardılar. Öncelikle yeni nesil çevreci te...

Alman lüks otomobil üreticisi BMW Grup ve Toyota, orta ve uzun vadeli işbirlikleri için anlaşmaya vardılar.

Öncelikle yeni nesil çevreci teknolojiler konusunda araştırmaları içeren anlaşma kapsamında BMW, Toyota Avrupa için yakıt verimliliği yüksek dizel motorlar üretecek

Toyota ve BMW Grup (BMW), imzaladıkları işbirliği anlaşması ile yeni nesil çevreci teknolojiler konusunda orta ve uzun vadeli araştırmalar için güçlerini birleştiriyorlar. Dünyanın en değerli* iki otomobil markası işbirliği kapsamında yeni nesil lityum-iyon pil teknolojileri alanında ortak araştırma yapmaya karar verdiler. Ayrıca, gelecekte oluşabilecek işbirliklerini tanımlamak ve fikir alışverişi yapmak konularında da anlaşmaya vardılar. Bu işbirlikleri ile, her iki markanın güçlü yönleri ile birbirlerine katkıda bulunması öngörülüyor.

Avrupa’da sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen ve müşterileri beklentilerine uygun modeller üretmeyi hedefleyen iki marka arasında gerçekleşen anlaşma kapsamında, 2014 yılında başlamak üzere BMW’nin Toyota’ya yakıt verimliliği yüksek dizel motor tedarik etmesi ile ilgili bir sözleşme de imzalandı.

BMW tarafından tedarik edilecek olan motorlar Avrupa pazarında satışı ve üretilmesi planlanan bazı Toyota modellerinde kullanılacak. Bu anlaşma ile Toyota, Avrupa’daki ürün gamını ve satışlarını yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu sunan dizel motorlu araçlarla genişletmeyi hedefliyor.

Açıklamayı yapan BMW AG Yönetim Kurulu Başkanı Norbert Reithofer "Toyota, çevreci teknolojileriyle dünyanın en çok satan seri üretim otomobillerine sahip ve BMW de pazarının en yenilikçi, sürdürülebilir premium otomobil üreticisi. Şimdi güçlerimizi, daha çevreci teknolojiler geliştirmek ve kendi segmentlerimizdeki yenilikçi liderliğimizi genişletmek için birleştiriyoruz.

Toyota’ya sağlayacağımız yakıt verimliliği yüksek ve dinamik dizel motorlarımız da motor ve güç aktarma sistemlerine yönelik satış faaliyetleri genişleme planında önemli bir adımı temsil ediyor. " dedi.

Toyota Motor Corporation Başkanı Akio Toyoda ise konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “BMW ile orta ve uzun vadeli işbirliğine dayalı bir ilişki kurmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz.

BMW, Avrupa’da uzun yıllara dayanan otomobil üretimi kültür ve tarihinin yanısıra keyifli otomobiller üreten bir marka. Her iki şirket de, otomotiv sanayisi ve toplumun gelişimine katkı sağlamak için, çok yönlü bilgi birikimini çevreci teknolojiler ve daha iyi araçlar üretmek için ortaya koyacaktır.”

Hiç yorum yok