Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SUBARU TÜM MODELLERİ İLE AMERİKA’NIN “EN GÜVENLİ” OTOMOBİLİ SEÇİLDİ

Subaru’nun Yeni Impreza dahil tüm modelleri Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından yapılan güvenlik ve çarpışma testl...

Subaru’nun Yeni Impreza dahil tüm modelleri Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından yapılan güvenlik ve çarpışma testlerini geçerek “Yılın En Güvenli Aracı” ödülüne layık görüldü.

Üç yıldır “Yılın En Güvenli Otomobili” olma unvanını taşıyan Subaru bu yıl da ödül alarak unvanını perçinledi.

Ödül alan modeller arasında 2012 model yeni Impreza da bulunuyor.

Subaru’nun farklı segmentlerde yer alan toplam beş modelinin IIHS - Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan testlerde önden, arkadan ve yandan çarpışmalarda sürücülere ve yolculara maksimum güvenlik sağladığı belirlendi.

Katıldığı her kategoride “En Güvenilir” araç seçilen Subaru’nun ‘Top Safety Pick 2012’ ödülüne layık görülen modelleri arasında Forester, Outback, Legacy,Tribeca ve Yeni Impreza bulunuyor.

Subaru tüm ürün gamıyla ödül alan tek marka oldu

Subaru’nun Forester, Outback, Legacy, Tribeca, Impreza modelleri tavan sağlamlığı ve takla atma testlerinde de en üst düzey güvenlik sağladı. Bu başarı ile ilgili Subaru of America’nın Başkan Yardımcısı ve COO’su Thomas Doll: “Müşterilerimiz için güvenlik konusu birinci sırada. Bu yüzden IIHS’nin tüm modellerimize bir kez daha “Yılın En Güvenli” otomobili ödülünü vermesinden dolayı çok mutluyuz. 2012 model Impreza’yı bu listeye dahil edebilmek büyük bir başarı.

Ayrıca bu ödül ürünlerimizde kullanılan mühendislik için de bir “takdir” niteliğinde. IIHS, Subaru’nun sürüşü eğlenceli, dayanıklı, güvenilir araçlar üretmek için en yüksek standardı kullandığını bir kez daha müşterilerimize göstermiş oldu” dedi.

Araçlar nasıl değerlendiriliyor?

IIHS, dört yolculu güvenlik testlerinde aracın performansını iyi, kabul edilebilir, marjinal veya kötü olarak değerlendirerek müşterilere araç güvenliği konusunda bilgi veriyor.

Bir araç “En Güvenli Otomobil” Ödülü’nü kazanabilmek için yüksek hızda önden ve yandan çarpma testleri, takla testi ve arkadan çarpmalarda boyun incinmesine karşı koltuk/başlık kısıtlamaları testi olmak üzere dört testin hepsinden iyi notlar almak durumunda.

Ayrıca ödülü kazananlarda ek olarak elektronik denge kontrolü donanımına da sahip olması gerekiyor. Testler A.B.D’de faaliyet gösteren ve güvenirliğiyle bilinen IIHS, Otoyol güvenliği için Sigorta Enstitüsü tarafından gerçekleştiriliyor.

Hiç yorum yok