Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODA’DAN ÇEVRECİ VE YAKIT TÜKETİMİNDE EN VERİMLİ OTOMOBİLLER

Kalitenin teknoloji ile birleştiği üstün otomobiller üreten Skoda, yakıt ekonomisinin maksimum seviyeye yükseltilmesi için Avrupa Birliği ta...

Kalitenin teknoloji ile birleştiği üstün otomobiller üreten Skoda, yakıt ekonomisinin maksimum seviyeye yükseltilmesi için Avrupa Birliği tarafından başlatılan ECOWILL projesinde de başrolü oynuyor.

Çevreci sürüş ve yakıt ekonomisini teşvik eden sürüş temeline ve tekniklerine dayandırılan ECOWILL projesiyle, orta vadede lisanslı ve deneyimli sürücülerin yanısıra stajyer sürücüler de bir dizi eğitimden geçiriliyorlar.

Alman Yol Güvenliği Konseyi eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerin ana felsefesini, çevreye duyarlı sürüş ve yakıt tüketiminde minimal değerlere ulaşılması oluşturuyor. Skoda’nın ana üretici ülkesi Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen eğitimler, 22 sürüş denetmeninin katılımı ve Çek Ulaştırma Bakanlığı temsilcilerinin gözetiminde gerçekleştiriliyor.

Skoda’nın sürdürülebilir ulaşım çerçevesinde odaklandığı verimli yakıt teknolojilerinin hayata geçirilmesi yönündeki Skoda ekonomi koşusu etkinliğinde yakıt verimliliği konusunda dünyanın sayılı isimleri arasında başı çeken Avusturyalı Gerhard Plattner, Skoda Fabia Greenline modeliyle yeni bir dünya rekoruna imza attı.

Bir depo yakıt ile 2008 kilometre kateden Plattner, 100 kilometrede yaklaşık 2.21 litre yakıt harcadı. Çinli ralli sürücüsü Li Zhi de Skoda Superb kullanarak Şanghay-Pekin arasındaki 1200 kilometrelik yolu bir depo yakıt ile kat etmeyi başardı. Böylece, Superb 1.4 TSI’ın yakıt tüketimi de 100 kilometrede 4.5 litrenin altı olarak hesaplandı.

Hiç yorum yok