Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ARACINIZ KIŞA GERÇEKTEN HAZIR MI?

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, tüketicilere yaz ve kış için araçlarına uygun lastikleri kullanmayı öneriyor. Ekim-Mart ...

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, tüketicilere yaz ve kış için araçlarına uygun lastikleri kullanmayı öneriyor. Ekim-Mart ayları arasında +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yaz lastiklerinin yol tutuş ve fren mesafesi özelliklerinin güvenlik sınırın altında olması kış lastikleri kullanımını önemli kılıyor. Pirelli, lastik saklama hizmetinin yanı sıra Tyrelife ve Yola Devam hizmetleriyle kış lastiği kullanımını destekliyor.

+7 derecenin altındaki sıcaklıklarda genel olarak tüm yaz lastikleri sürüş güvenliğine doğrudan etki eden yol tutuş ve fren mesafesi alanlarında kış lastiklerine oranla daha düşük bir performans sergilemekte. Oysa kış lastikleri +7 derecenin altında sıcaklıklarda optimum seviyede yol tutuş ve fren performansı sunacak şekilde tasarlanmış durumda. Bu nedenle Pirelli, otomobil kullanıcılarına Ekim-Mart ayları arasındaki yol koşullarında güvenle seyahat edebilmeleri için kış lastiği kullanmalarını öneriyor.
Türk Pirelli Lastikleri Pazarlama Koordinatörü Erkal Özürün; “Pirelli olarak +7 derecenin altındaki sıcaklıkların yaşandığı Ekim-Mart aylarında tüketicilerimize mutlaka kış lastikleri kullanmalarını öneriyoruz. Çünkü kış lastiklerinin düşük hava sıcaklarındaki yol tutuş, performans ve özellikle de güvenlik özellikleri çok daha iyi. Ayrıca, unutulmaması gereken bir diğer konu da kış lastiklerinin ek bir maliyet olarak görülmemesi gerektiği. Kış lastiği kullanan bir sürücünün yaz lastikleri bu süre içerisinde aşınmayacaktır. Dolayısıyla kış lastiği kullanımıyla birlikte süre olarak bakıldığında yaz lastiğinin kullanım ömrü artacaktır. Pirelli olarak kış lastiği kullanımını tüketicilerimizin güvenliği açısından öneriyor ve yetkili satıcılarımız aracılığı ile sağladığımız lastik saklama hizmetine ek olarak Yola Devam ve Tyrelife gibi programlarımızla da kış lastiği kullanımı destekliyoruz” diyerek kış lastiği kullanımını değerlendirdi.

Lastik saklama hizmeti
Pirelli Yetkili Satıcıları kış lastiği alan müşterilerine lastik saklama hizmetini de sunuyor. Pirelli Yetkili satıcılarından gerçekleştirilecek olan kış veya yaz lastiği alımlarında sezona bağlı olarak kullanılmayan lastikler özel olarak hazırlanmış depolama alanlarında zarar görmeyecek şekilde saklanabiliyor.

Pirelli Yola Devam Programı
Pirelli’den otomobil, 4x4 veya hafif ticari araç lastiği alan tüketiciler, Pirelli Yola Devam programına üye olarak lastik değişim hizmeti, çekici hizmeti, acil durum hizmeti ve organizasyonel hizmetler gibi ayrıcalıklardan da yararlanabiliyor. 4 adet lastik alan tüketiciler 1 yıl, 2 adet lastik alımı yapan tüketiciler ise 6 ay süre ile bu hizmetlerden ücretsiz yararlanabiliyor. Bunun için tek yapılması gereken ise www.yoladevamaktivasyon.com internet sitesine istenilen bilgileri kaydedip faturayı eklemek veya 0212 337 42 78 numaralı telefonu arayarak istenilen bilgileri ve fatura faksını göndermek.

Pirelli Tyrelife Programı
Lastik sektöründe bir ilk olan lastik sigortası Tyrelife programında ise Pirelli Yetkili Satıcılarından 4 adet Pirelli marka 15 inç jant ve üzeri oto yüksek performans (V,W,Y,Z) oto kış veya SUV (4x4) kış lastiği alan tüketiciler; lastiklerinin delinme, kaldırıma veya başka bir engele çarpma veya yangın sonucunda tamiri mümkün olmayacak derecede hasar görmesi durumunda birebir aynı ölçü ve desendeki lastiklerle değiştirme imkanı buluyor. Söz konusu hizmet fatura tarihinden itibaren ilk 6 ay veya 5000 km kullanım süresince geçerli oluyor.

Hiç yorum yok