Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOFAŞ FİAT DOBLOYU ABD YE SATACAK

Koç Holding ve İtalyan Fiat ortaklığı Tofaş, 2009 yılında üretimine başladığı Yeni Doblo'nun, Kuzey Amerika ve Kanada pazarlarında Chrys...

Koç Holding ve İtalyan Fiat ortaklığı Tofaş, 2009 yılında üretimine başladığı Yeni Doblo'nun, Kuzey Amerika ve Kanada pazarlarında Chrysler Grubu'na ait Ram markası ile satışına yönelik bir iyi niyet mektubu imzaladı.

Tofaş tarafından dün KAP'a yapılan açıklamada,
2013 yılı ilk yarısında başlaması ve 7 yıl sürmesi öngörülen proje ile toplam 190,000 adet araç ihracatının planlandığı belirtildi. Açıklamada, "Yeni Doblo model aracın Kuzey Amerika ve Kanada pazarlarına uygun olarak geliştirilmesi ve kapasite artışı için 160 milyon dolar yatırım yapılması öngörülmektedir" denildi.

Tofaş CEO'su Ali Pandır, anlaşmayla Tofaş'ın bu ihracattan 2.5-3 milyar dolar arası gelir sağlamasını beklediğini söyledi.

Chrysler Grubu ile potansiyel ihracat anlaşmasının Tofaş'ın ihracatını artıracağını ve ihracat pazarlarına olan odaklanmasını yükselteceğini belirten Erste Securities de, şirketin gelirlerinin yüzde 55'ini ihracat pazarlarından, kalan yüzde 45'ini ise yurtiçinde sağladığını hatırlattı. ntvmsnbc

Hiç yorum yok