Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODA CİTİGO

Volkswagen Up’ı temel alan yeni üç kapılı araç Skoda’nın toplu halde ‘Yeni Küçük Aile’ adını verdiği şehir otomobilleri yelpazesinin bir par...

Volkswagen Up’ı temel alan yeni üç kapılı araç Skoda’nın toplu halde ‘Yeni Küçük Aile’ adını verdiği şehir otomobilleri yelpazesinin bir parçası olacak ve Skoda’nın iddialı büyüme planlarında önemli rol oynayacak.

Yeni otomobil, şirketin her altı ayda bir yeni bir otomobilin piyasaya sürülmesini içerecek agresif ürün çıkarma hamlesi kapsamındaki ilk model olacak.

Çek şirketi 2010’da 762.600 olarak gerçekleşen yıllık otomobil satışını 2018 itibariyle 1,5 milyon adede çıkarmak istiyor.

Araç 3560 mm uzunluğa, 1650 mm genişliğe ve 1480 mm yüksekliğe sahip, fakat Skoda 2420 mm’lik dingil açıklığının uzun yolculuklar için dört yolcuya yetecek kadar iç hacim sağladığını iddia ediyor.Bagaj hacmi 251 litre. Arka koltuklar katlandığında bu değer 951 litreye çıkıyor.

Üç kapılı Citigo ilk çıktığında Yeni Küçük Aile’nin tek üyesi olacak, fakat Skoda’nın teknik şefi Eckhard Scholz, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda VW Cross Up ile ön izlemesi yapılan dört kapılı versiyonun yeni otomobillerin “en önemlisi” olacağını söyledi.

Otomobil çarpışmayı önlemeye yönelik, fren yardım sistemi ile donatılacak

Scholz, “Üç kapılı versiyon iyi görünüyor, ama bence dört kapılı olan daha da iyi,” dedi.

Citigo’nun üretimi Ekim’de Skoda’nın Bratislava fabrikasında başlayacak.

Otomobil Çek Cumhuriyeti’nde bu yılın sonundan önce, Avrupa’da da gelecek yaz piyasaya sürülecek.ntvmsnbc

Hiç yorum yok