Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ TOYOTA PRİUS 100 KM DE 2,2 LİTRE YAKACAK

Toyota gelecek ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Prius hibrit otomobilin son derece tutumlu, prizden de şarj olabilen bir versiyonunu tanıtaca...

Toyota gelecek ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Prius hibrit otomobilin son derece tutumlu, prizden de şarj olabilen bir versiyonunu tanıtacak.

Toyota bu otomobilin şu ana kadar üretilen en temiz ve teknik açıdan en gelişmiş Prius olacağını söyledi.Otomobil yapımcısına göre prize takılan Prius 100 kilometrede sadece 2,2 litre yakıt tüketecek.Aracın CO2 emisyonu da kilometrede 49 gram, yani standart Prius’un emisyonunun neredeyse yarısı olacak.

Otomobil elektrikli modunda 20 kilometrelik bir sürüş menzili sunan yeni kompakt lityum-iyon bataryayı kullanacak ilk Toyota elektrikli araç olacak.Bu menzil mevcut modelin sunduğu 2 kilometrelik menzile göre çok daha iyi.Toyota daha önceki elektrikli araçlarında, nikel-metal melez bataryalar kullanılıyordu.

Otomobil gücünü mevcut otomobilde de kullanılan 1,8 litrelik benzinli motor ve elektrikli motor tertibatından alıyor.Toyota bataryanın ev tipi bir şebeke bağlantısıyla 90 dakikada şarj edilebildiğini iddia ediyor.NTVMSNBC

Hiç yorum yok