Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CHEVROLET AVEO EURO NCAP TESTİN 5 YILDIZ ALDI

Yenilenen Euro NCAP güvenlik testi kriterleri ile 5 yıldız alan Chevrolet Aveo kendi segmentinde liderliğini kanıtladı. Yeni Chevrolet Aveo ...

Yenilenen Euro NCAP güvenlik testi kriterleri ile 5 yıldız alan Chevrolet Aveo kendi segmentinde liderliğini kanıtladı.

Yeni Chevrolet Aveo tüm modellerde standart sunulan güvenlik özellikleri ile güvenlikte “sınıfının en iyi otomobili”


Standart 8 hava yastığı,Standart Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC),Standart Yokuşta Kalkış Desteği,Standart ABS+EBD Destekli Fren Sistemi,Standart Elektronik Çekiş Kontrolü (TC),Standart Hız Sabitleme Özelliği, yekpare şasi yapısı ile sınıfının en sağlam gövde yapısı

Tamamıyla yenilenmiş iddialı dinamik tasarıma, sportif sürüş deneyimi yaşatacak pekçok yeni teknolojik öğelere sahip Yeni Aveo, zorluk derecesi arttırılmış Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı da alarak sınıfının en güvenli otomobili olduğunu kanıtladı.

Bağımsız Avrupa güvenlik testi organizasyonu olan Euro NCAP’in 2009 senesi başından itibaren her sene güvenlik testi kapsamı genişletilmektedir ve 5 yıldız almak için daha yüksek güvenlik standart koşulları oluşturulmaktadır. Yeni Chevrolet Aveo, oluşturulan bu yeni güvenlik testi kriterlerine göre Euro NCAP den 5 yıldız almıştır. Türkiye’de B segmentinde 5 yıldızı alan ve tüm modellerinde standardı sağlayan tek model olmuştur. B segmentinde Özellikle yetişkin ve çocuk koruması , güvenlik destek kategorilerinde kendi segmentinin en yüksek derecelerini alarak rekor kırmıştır.

Üstün güvenlik standartları ile Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı alan Yeni Chevrolet Aveo modelinde tüm detaylar düşünülerek en üstün güvenlik özellikleri tüm modellerde standart olacak şekilde sunulmaktadır. Tüm modellerde 8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları), Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Yokuşta Kalkış Desteği, ABS+EBD Destekli Fren Sistemi, Elektronik Çekiş Kontrolü (TC), Hız Sabitleme Özelliği , ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ve yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemide standart sunulmaktadır. Üstelik Yeni Chevrolet Aveo yekpare şasi yapısı ile sınıfının en sağlam gövde yapısına sahip otomobildir. Yeni Chevrolet Aveo’nun sınıfında tüm bu üstün güvenlik özellikleri ilk kez Yeni Aveo’da standart olarak sunulmaktadır. Bu özelliklerin standart sunulması ile güvenlik konusunda öncü modeldir.

Yeni Chevrolet Aveo, beş kapılı hatchback ve dört kapılı sedan gövde seçenekleri ile, mükemmel sürüş ve yol tutuş özelliklerini biraraya getirirken, cömert iç hacmi ile geniş konfor alanı sağlamaktadır. Yeni Aveo, geliştirilmiş yakıt verimliliği, düşük emisyonlu motorları, yeniden tasarlanmış, güçlü şasi ve gövde yapısı ile yepyeni bir otomobildir. Yeni Chevrolet Aveo’da 4 farklı son teknoloji motor seçeneği bulunmaktadır. Yeni Chevrolet Aveo’da sunulan Bluetooth özellikli müzik sistemi ile cep telefonunuzdan dileğiniz müziği dinleyebilir, eller serbest (hands free) görüşmede yapabilirsiniz.

Dünya otomotiv sektöründe 100. Yılını yep yeni ve iddialı modelleri ile kutlayan Chevrolet, müşterilerini Yeni Chevrolet Aveo modelindeki tasarım, güvenlik ve teknoloji alanlarındaki tamamıyla yenilenmiş özellikleri ile heyecanlandırıyor.

Yeni Chevrolet Aveo lansman ayına özel 28.780 TL'den başlayan fiyatlarıyla Türk otomobilseverlere, tasarımıyla göz dolduran ve güvenliği onaylanmış bir Chevrolet modeli sunuyor. Daha detaylı bilgi için www.chevrolet.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok