Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MODİFİYE BMW X6

Porsche, Mercedes ve BMW modifiyesi konusunda devleşenLumma, her geçen gün ürün gamını geliştirerek müşterilerini mutlu ediyor. Lummason ola...

Porsche, Mercedes ve BMW modifiyesi konusunda devleşenLumma, her geçen gün ürün gamını geliştirerek müşterilerini mutlu ediyor. Lummason olarak BMW X6’ya yaptığı modifiye paketini genişleterek kendisini bu konuda hatırlattı.

BMW X6, üretildiği günden itibaren sportif bir SUVhayal eden sürücülerin isteğini fazlasıyla karşıladı. Fakat daha fazlasınıisteyenlerin imdadına tuning firmaları yetişti. Lumma’da bu firmalar arasındayerini her zaman aldı. Lumma, X6’ya defalarca ürün ve tuning kitlerigeliştirdi. Son olarak X6’ya yapılan kit Lumma’nın bu araçtaki tecrübesininbirikimi olarak görülüyor.

Lumma, X6’nın ön tamponunu yeniden dizayn etti. Butamponda komple yenilenen ve genişletilen hava girişleri ilk dikkat çeken detayoluyor. LED teknolojisine sahip sis ve gündüz farları tamponun iki uç kısmındakullanılmış. Sağda ve solda ikişer adet olan bu farlar sportif görünümü oldukçaetkilemiş. Ön tamponda frenleri soğutmak için kullanılan hava ızgarasıgörümümden çok işlevsel bir yapıya sahip. Kaput komple karbon fiberden dizaynedilmiş ve BMW’nin klasikleşen böbrek şeklindeki ızgaraları mat siyah olarakkullanılmış. Far çerçeveleri ve tampondaki mat siyahlık otomobilde bütünlüksağlıyor.

Mat siyah şerit yan kısımdan arka spoylere kadar devamettiriliyor. Marşpiyeller dışında kapı altlarında kullanılın kabartılar ön vearka tamponla görsel bütünlük sağlarken aerodinamik olarak ta başarılı birdurum ortaya koyuyor.

Arka tamponda komple yenilenerek bütünlük oluşturuldu. Arka tamponun altkısmındaki difizör ve geniş hava çıkışları yarış otomobillerini hatırlatıyor.Sportif egzoz sistemi çifter çıkışlı 2 susturucu ile bitiyor. Benzinlimodellerde bu egzoz sisteminin sesi yarış araçlarını aratmıyor.

X6’nın dizel motorlu versiyonları için Lumma’nın ürettiği D-BOX sayesindeekstra güç ve tork elde ediliyor. Örneğin standardında 306 HP olan güç D-BOXsayesinde 340 HP’ye çıkıyor. Tork ise 600 Nm’den 670 Nm’ye çıkıyor.

Lumma Racing jantların 22 inç çapındaki versiyonları bu araca uygungörülüyor. Önlerde 295/30-22 ve arkalarda 335/25-22 ebadında lastikler tercihediliyor. 40 mm alçaltılan süspansiyonu sayesinde spor bir otomobil gibi yoltutan X6’nın modifiye işlemlerinden frenleri de etkilendi. Sarı renklikaliperler Lumma’nın tuning kiti içinde bulunuyor ve aracın daha iyi bir frenperformansı sunmasını sağlıyor.

Lumma, X6’nın iç mekanını da düşündü. Müşterinin isteğine göre dedeğişebilen renk seçenekleri mevcut ama Lumma bu araçta en çok açık ve koyurenk kombinasyonunun gideceğini düşünüyor. X6’nın kotlularında deri vealkantara kullanılıyor. Direksiyon simidinde mat karbon görünümlü malzeme dikkatçekiyor. Müşterinin isteğine göre arka koltuk sökülüp ön koltuklar gibi 2sportih koltuk ve işlevsel orta konsol arka kısımda kullanılabiliniyor.

Lumma’nın Türkiye mümessili F355, BMW X6 için üretilen bu kiti siparişüzerine Türkiye’ye getiriyor. Bu kitin fiyatı ise müşterinin isteği doğrulusundadeğişiklik gösteriyor.

Hiç yorum yok