Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DACİA DUSTER HEDEF BÜYÜTTÜ

2010 yılında 5.800 adet satılan Duster modelinde talebe yetişemeyen Türkiye distribütörü Mais A.Ş, bu yıl 8.500 adet Duster satışı hedefledi...

2010 yılında 5.800 adet satılan Duster modelinde talebe yetişemeyen Türkiye distribütörü Mais A.Ş, bu yıl 8.500 adet Duster satışı hedefledi.

Üretimi artırılan Duster, SUV görünümü ve bazı SUV özellikleriyle bu yıl 26 bin adetlik satış hedefine sahip olan Dacia'yı Türkiye'de sırtlayacak model olacak.

Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, 'Fabrika bize ne kadar çok araç verirse hepsini satabiliriz' dedi. Güvenlikten ödün vermeden uygun fiyatlı otomobiller sunan Dacia'nın bugün Türkiye pazarının vazgeçilmez markalarından biri haline geldiğine dikkat çeken Aybar, Ocak-Mayıs 2011'de Türkiye'nin 8.600 adetlik satışla dünyadaki altıncı büyük Dacia pazarı olduğunu belirtti.

Aybar, '2012'de Türkiye'de satışa sunulacak yeni bir aile modeli ve yeni bir hafif ticari araç olmak üzere iki yeni modelle birlikte Dacia, pazardaki konumunu daha da güçlendirecek. LPG'li Duster ise önümüzdeki aylarda gelecek' şeklinde konuştu.AKŞAM

Hiç yorum yok