Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CHEVROLET AVEO TÜRKİYE DE SATIŞA SUNULDU

Chevrolet AVEO -Hatchback ve Sedan iki farklı gövde tipi ve tamamen yenilenen iç ve dış tasarımı ile pratik,kaliteli ve kullanışlı -Sınıfını...


Chevrolet AVEO
-Hatchback ve Sedan iki farklı gövde tipi ve tamamen yenilenen iç ve dış tasarımı ile pratik,kaliteli ve kullanışlı
-Sınıfının en sağlam gövde yapısı ve üstün standart güvenlik özellikleri ile güvenlikte sınıfının lideri
-Verimli, düşük emisyonlu motorlar; yeni nesil altı vitesli otomatik şanzıman

Tamamıyla yenilenmiş iddialı dinamik tasarıma sahip, sportif sürüş deneyimi yaşatacak pekçok yeni teknolojik öğelere sahip Yeni Aveo, son derece rekabetçi olan küçük otomobil pazarında yakalanan başarı çıtasını yükseltmek üzere, Türkiye’de pazara sunuldu. Beş kapılı hatchback ve dört kapılı sedan olarak piyasaya sunulan Yeni Aveo, tüm model seçeneklerinde mükemmel sürüş ve yol tutuş özelliklerini biraraya getirirken, cömert iç hacmi ile geniş konfor alanı ve yakıt verimliliğinin yanı sıra, ileri teknolojiye sahip tasarımıyla dikkat çekiyor.

Hatchback ve Sedan iki farklı gövde tipinde de Tasarımda İddialı...
Yeni Aveo dış tasarımında, çift ızgaralı panjuru, motorsikletten ilham alınan açıkta duran ön farları, yükseltilmiş motor kaputu, tekerlek üstü yükseltilmiş yan çamurlukları ile sportif bir görünüme sahip. İç tasarımına baktığımızda ise, Corvette’den esinlenmiş çift renkli kokpit, yine motorsikletten esinlenmiş dış tasarımına bağlı kalınmış gösterge grubu ve çeşitli pratik saklama alanları ile kullanışlı ve kaliteli. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan’ın, parlak siyah, metalik gri ve mavi renklerle tasarlanmış iç mekanı, son moda gösterge paneli , entegre modern müzik sistemi, Bluetooth , USB bağlantı çıkışı, Aux-in özellikleri sürücü ve yolculara konfor ve eğlence sunmaktadır. Yeni Aveo'da cep telefonunun bluetooth özelliği ile müşteriler, aracın müzik sistemine bağlanılıp, cep telefonundan şarkıları aracın müzik sisteminden dinleyebilecek, ya da aracın hoparlör sistemi üzerinden eller serbest (hands free) konuşabilecekler.

Yeni Aveo Hatchback ve Sedan tüm modellerde üstün güvenlik özellikleri sunuluyor.Yeni Aveo Hatchback ve Sedan’da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Yeni Aveo’ya sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. İyi sürüş konforu ve yüksek aktif güvenlik için ,Yeni Aveo’nun tüm modellerinde ön süspansiyonunda McPherson kullanıldı. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan da ABS, BAS ( Fren Destek Sistemi), TCS ( Traction Control) destekli elektronik stabilite kontrol programı (ESC), 8 (sürücü, yolcu, yan ve perde) Hava Yastığı ve Cruise Control standart olarak sunuluyor. Sunulan yenilikçi özellikler arasında Yokuşta Kalkış Desteği sistemide bu sınıfta ilkler arasında yer almaktadır. Çelik emniyet kafesi ve ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ile aracınızda maksimum koruma elde ederken, yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemide standart olarak sunulan özellikler arasındaki yerini alıyor.

Verimli, düşük emisyonlu motorlar ve yeni nesil altı vitesli otomatik şanzıman ile yenilikçi...

Yeni Aveo, geliştirilmiş yakıt verimliliği, düşük emisyonlu motorları yeniden tasarlanmış, güçlü şasi ve gövde yapısı ile yepyeni bir otomobil. Hem Hatchback, hem Sedan gövde tipi ile piyasaya çıkacak olan Yeni Aveo’da 1.2lt (86 hp) ve 1.4lt (100hp) iki değişik benzinli motor seçeneği ve pazara ilk defa sunulan 1.3lt (75hp) ve 1.3lt ( 95hp) iki değişik yeni dizel motor seçeneği bulunuyor. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan tüm 1.3 lt yeni dizel motor versiyonlarında Ekim ayında standart olarak start/stop teknolojisi ile pazara sunulacak.

Chevrolet’in 6 ileri tam otomatik şanzıman seçeneği Yeni Aveo Hatchback ve Sedan modelinin 1.4lt (100 hp) motor seçeneğinde sunulacak. Motor seçeneğine göre manuel şanzımanda 5-ileri vites ve otomatik şanzımanda 6-ileri vites ile Yeni Aveo’lar pazardaki yerini aldı. Tüm benzinli motor seçeneklerinde, değişken supap zamanlaması ve yeni dizel motorlar için geliştirilen common rail yakıt enjeksiyonu gibi en son teknolojilerden yararlanıldı.

Yeni Aveo tüm motor seçeneklerinde LS, LT ve LTZ adı verilen 3 ayrı donanım seviyesinde pazara sunuldu. LT modelinde 15” alaşımlı jant, elektrikli arka camlar, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar,sürücü koltuğu kol dayama standart ekipmanlar arasında yer almaktadır. LT ve LTZ donanımlarında sunroof opsiyonel olarak sunulan özellikler arasındadır.

Amerika’da Chevrolet Sonic olarak satılacak olan Chevrolet’nin yeni global B segmenti aracı Türkiye’de bu ay Yeni Aveo HB 28.780 TL'den başlayan, Aveo Sedan’da 29.080 TL'den başlayan iddialı fiyatlarla pazara sunuluyor. Yeni Aveo Hatchback ve Sedan tüm benzinli motor ve şanzıman seçenekleri pazardaki yerini alırken, dizel motor ve şanzıman seçenekleri ise Ekim ayında Türkiye’de pazara sunulacak.

Hiç yorum yok