Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CONTINENTAL’DEN GERÇEK YAŞAM KOŞULLARI SUNAN YENİ TEST SAHASI

Continental’in yaklaşık 3,5 Milyon Dolar yatırım değerine sahip, 60.000 m² üzerine kurulu yeni test sahası, gerçekçi sürüş ortamı sunan birç...

Continental’in yaklaşık 3,5 Milyon Dolar yatırım değerine sahip, 60.000 m² üzerine kurulu yeni test sahası, gerçekçi sürüş ortamı sunan birçok test seçeneğiyle lastik ya da aracın stabilite testlerinin en son limitlerde gerçekleştirilmesini sağlıyor.


Uluslararası otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, ıslak-kuru lastik ve araç dinamikleri testlerini gerçekleştirme kapasitesine sahip yeni test alanını resmi olarak hizmete açtı. Yaklaşık 3,5 Milyon Dolar (2,5 Milyon Euro) yatırım değerine sahip yeni tesis, Continental’in Uvalde, Texas’taki deneme sahasının bir parçası olarak faaliyet gösterecek.

60.000 m²’lik asfalt kare bir alan şeklinde tasarlanan “Araç Dinamikleri Alanı”, gerçekçi sürüş ortamı sunan birçok test seçeneğiyle lastik ya da aracın stabilite testlerinin en son limitlerde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede standart araçlar çok daha yüksek lastik performansı gerektiren spor araçlarla birlikte teste tabi tutulabiliyor. Bu sayede Continental, yaz lastiklerinin geliştirilmesine oldukça büyük katkı sağlayacak ıslak zemin test portföyünü de genişletiyor.

Tesisin açılış töreninde lastik testlerinin yapılmasında gerçekçi koşulların büyük önem taşıdığını ifade eden Continental’in Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Değerlendirme Başkanı Thomas Neddenriep; “En zorlu koşullarda test edilmiş, en yüksek güvenliği, sürüş keyfini ve çevreci bilinci sunan ürünler sunmaya devam edeceğiz. Bu nedenle lastiklerimizi gerçek yaşam koşullarını en başarılı şekilde yansıtan test alanlarında test ediyoruz. Bu yeni tesis de buna hizmet edecek” dedi.

Thomas Neddenriep sözlerine şöyle devam etti; “Sürücülerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri ortalama asfalt yüzeylerini temsil ederken; değişik lastikler arasında farklılaşmanın da yüksek oranda hissedilmesini sağlayan bir pist seçimi yapıldı. Yeni sulama sistemi suyun 1,3mm ile 2,8mm arasında değişebilen seviyelerde tüm alana eşit şekilde dağıtılmasını sağlıyor.”

Uvalde’deki test sahasının inşaatı Eylül 2010’da başladı ve alana 88.000m3 tondan fazla malzeme ile 700’den fazla kamyon dolusu kaya taşındı. Texas’daki test sahası Kuzey Almanya’nın hava koşullarından bağımsız olarak tüm yıl boyunca test imkânı sunuyor. Continental’in diğer iş kollarının ve otomotiv endüstrisinin yoğun kullanımının yanı sıra Uvalde tesisi lastik ve otomotiv alanındaki basın mensupları tarafından da ziyaret ediliyor. Test alanı ayrıca polis güçleri ve diğer yerel kurumlarca da sürücü ve güvenlik eğitimi için kullanılıyor. Standart kış testleri hariç tüm lastik testi türlerinin Uvalde’de gerçekleştirilmesi mümkün.

Hiç yorum yok