Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENI KIA PICANTO’NUN ULUSLARARASI TEST SÜRÜŞÜ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTIRILECEK.

Kia Motors, A segmentindeki modeli Picanto’nun uluslararası test sürüşünü Türkiye’de gerçekleştirme kararı aldı. 16 – 19 Mayıs tarihleri ara...

Kia Motors, A segmentindeki modeli Picanto’nun uluslararası test sürüşünü Türkiye’de gerçekleştirme kararı aldı.


16 – 19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan test sürüşüne Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna, Ermenistan, Kazakistan, Makedonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Mısır, Tunus, Fas ve Cezayir’den 100’den fazla gazeteci katılacak.

Türkiye’de 2010 yılında A segmentindeki satışların % 21’ini oluşturan ve yılı sınıfının lideri olarak kapatan Kia Picanto, Türkiye’de satışa sunulduğu ilk günden beri büyük bir ilgi ile karşılanıyor. 2005, 2006 ve 2007 yıllarında da sınıfının en çok satan otomobili olan Kia Picanto’nun , yenilenen yüzüyle de sınıfındaki en iddialı araçlardan biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Uluslararası lansmanı Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen yeni Kia Picanto’yu, çok daha karakteristik, olgun ve çarpıcı bir şehir otomobili olarak tanımlamak mümkün.

Kia Tasarım Merkezi’nin dünyaca ünlü baş tasarımcısı Peter Schreyer’e göre yeni Picanto, Kia’nın yeni tasarım anlayışının genel çizgilerini başarıyla taşırken, kendine has bir tasarım anlayışından da ödün vermiyor. Tamamen yeniden tasarlanan, uzunluğu ve dingil mesafesi artırılan yeni Kia Picanto’nun, “sevimli” ve “samimi” olarak tanımlanan karakteri, ”olgun” ve ”yakışıklı” gibi sıfatlarla tanımlanabilecek bir karaktere dönüştürüldü. Çarpıcı görünümü, etkileyici oranları ve dinamik tasarım dili ile araç artık yoldan geçenlerin bakışlarını üzerine çekiyor. Yeni formuyla Picanto, kendine güvenen ve olgun bir duruş sergileyerek segmentindeki diğer araçlardan ayrılıyor.

Kia Picanto ülkemizde 1,25 lt. benzinli motor ve düz / otomatik vites seçeneği ile satışa sunulacak.

Hiç yorum yok