Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KİA SOUL TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULDU.

Merakla beklenen Kia Soul, Türkiye’de satışa sunuldu. Amerika’da tasarlanan, Kore’de geliştirilen ve Avrupa’da son halini alan Kia Soul, her...

Merakla beklenen Kia Soul, Türkiye’de satışa sunuldu.

Amerika’da tasarlanan, Kore’de geliştirilen ve Avrupa’da son halini alan Kia Soul, her yönüyle benzersiz bir tasarıma sahip ve kendi tarzını yaratan bir şehir içi crossover...

Kia, Soul modeli ile özellikle gençlere ve kendini her yaşta genç hissedenlere hitap ederek, pek çok otomobilseveri Kia markası ile tanıştırmayı hedefliyor.

Kia Soul ülkemizde 1,6 lt. 128 ps dizel motor, düz / otomatik vites seçeneği, X-Pect ve X-Tra olmak üzere iki farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor. 128 ps güç üreten dizel motor, Kia’nın Almanya, Russelsheim’daki teknoloji merkezinde tasarlandı ve üretildi. Bu güçlü motor, 4000 dev/ dak’da maksimum 128 ps güç üretirken, 1900- 2750 dev / dak’da 260 Nm tork üretiyor.

Kia Soul X-Pect 1,6 lt. dizel düz vites versiyonu 47,250 TL, X-Pect otomatik vites versiyonu 50,250 TL ve X-Tra otomatik vitesli versiyonu ise 56,500 TL’lik fiyat etiketiyle Türk tüketicisiyle buluşuyor

Daha önce hiçbir Kia’da olmayan benzersiz tasarım!
Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse Kia Soul , “özgün” bir tasarıma sahip... Köşeli hatlarıyla Kia Soul, tüm bakışları üzerinde toplayacak kadar farklı bir tasarım çizgisine sahip. Önden bakıldığında Soul’un yüksek kaputu dayanıklılığı yansıtırken, 18” alaşım jantları aracın güçlü duruşunu ön plana çıkarıyor. Geniş farları ve krom ızgarası araca “samimi bir yüz” ifadesi katıyor ve siyah renkli etkileyici orta tamponu araca “sert” bir imaj kazandırıyor. Soul’un görsel bütünlüğünü desteklemek üzere A sütunlarında siyah kaplamalara yer veriliyor.

İlk izlenimler daima büyük etkiler yaratır... Kia Soul’un kabininde de ilk kez görenleri derinden etkileyecek çok sayıda benzersiz tasarım unsuru yer alıyor. Araca kolayca girilip çıkılmasını sağlayan uzun kapılar ve yüksek koltukların yanı sıra, geriye doğru uzanan ön göğüs, üçlü gösterge paneli ve kalın kollara sahip direksiyon simidi, Soul’un kabininde ferahlık ve işlevselliği uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor. Kia Soul, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler gibi sıradışı ve keyifli özellikleri ile rakiplerinden çok farklı olduğunun sinyallerini veriyor.

1,610 mm’lik son derece yüksek bir tavan hattına ve 2,550 mm’lik bir dingil mesafesine sahip Kia Soul, 4,100 mm uzunluğu ile kullanıcılarına kendinden daha büyük boyutlara sahip otomobiller kadar, hatta pek çoğundan çok daha geniş bir kullanım alanı sunuyor. Araç, aynı zamanda 340 lt’lik oldukça geniş bir bagaj kapasitesine de sahip.

Sunduğu iddialı teknik özellikleri ve benzersiz aktif ve pasif güvenlik donanımlarıyla Soul, kullanıcıları sadece göz alıcı tasarımıyla cezbetmekle kalmıyor ayrıca onlara satın alma kararlarını etkileyecek çok sayıda cazip özellik sunuyor. Zengin güvenlik özellikleri ile Kia Soul, Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testleri sonucunda 5 yıldız almaya hak kazandı.

Hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan Kia Soul’de son teknoloji ürünü çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. Kia Soul ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESP, ESS ( Ani fren uyarı sistemi ), BAS ( Fren destek sistemi ), aktif ön koltuk başlıkları, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları olmak üzere 6 adet hava yastığı gibi farklı güvenlik donanımları mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında araca anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı geri dönüş kameralı ve ultrasonic sensörlü park destek sistemi, otomatik klima, 18” alaşım jantlar, bluetooth handsfree telefon kiti, USB, AUX ve iPod bağlantıları, cruise kontrol, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, sunroof, elektrokromik dikiz aynası vb. yer alıyor.

Hiç yorum yok