Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN TİCARİ ARAÇ’IN DESTEKLEDİĞİ AIDS’LE MÜCADELE KONVOYU TEMMUZ’DA TÜRKİYE’DE

Volkswagen Ticari Araç’ın desteğiyle AIDS’le mücadeleye dikkat çekmek için dünyayı dolaşacak Move The World adlı konvoy, Temmuz’da Türkiye’y...

Volkswagen Ticari Araç’ın desteğiyle AIDS’le mücadeleye dikkat çekmek için dünyayı dolaşacak Move The World adlı konvoy, Temmuz’da Türkiye’ye de uğrayacak.

12 kişilik ekip, VW’nin yeni pick-up’ı Amarok’lar ile 19 Nisan’da Kanada’dan yola çıkacak, 100 günde 5 kıtada 50 ülkeyi ziyaret edecek

Dünya genelinde yaklaşık 33 milyon AIDS hastası bulunuyor. Her yıl 1.8 milyon kişi, bu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor. Bu ölümlerin birçoğu, gelişen tıbbi yöntemler ve ilaçlarla bu hastalık ile kaliteli bir hayat sürülen gelişmiş ülkelerde değil, tedaviye ulaşımın neredeyse imkânsız olduğu Afrika ve Asya ülkelerinde gerçekleşiyor. İşte bu dengesizliğe dikkat çekmek, AIDS’le mücadele bilinci yaratmak ve bu mücadeleye bağış toplamak için Move The World (Dünyayı Harekete Geçir) adıyla bir kampanya başlatıldı. Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle’in öncülüğünde, Birleşmiş Milletler HIV/AIDS'le Mücadele Ortak Programı UNAIDS, Almanya AIDS’le mücadele derneği AIDS-Siftung’in desteğiyle gerçekleşen Move The World kampanyasına, Volkswagen Ticari Araç da destek veriyor.

1’er euro’luk bağış toplayacaklar
Move the World kapsamında, Volkswagen’in ilk pick-up aracı Amarok’larla 19 Nisan’da Kanada’nın Vancouver kentinden yola çıkacak ünlü Alman aktivist Joachim Franz’ın liderliğindeki 12 kişilik ekip, 100 günde 5 kıtada 50 ülkeyi ziyaret edecek. Bu ülkelerde yerel yöneticiler, politikacılar, medya ve iş dünyasının liderleri ve AIDS ile mücadele eden sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar düzenleyecek. Yerel halk ve kitleler, AIDS’le mücadele konusunda ve AIDS konusunda bilinçlendirilecek. Yol üzerlerinde, AIDS’le mücadelede kullanılmak için 1’er Euro’luk bağış da toplanacak. Move The World konvoyuna, ziyaret ettikleri ülkelerin Almanya temsilcilikleri de destek verecek. Halep, Suriye’den Türkiye’ye 7 Temmuz günü girmesi beklenen konvoy, sırasıyla Kilis, Gaziantep, Siverek, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum rotasını izleyerek, 8 Temmuz’da Batum’a geçecek.

Her zorlu koşulda, Amarok yanlarında
Konvoyun bu yolculuğu 100 günde bitirecek olması, planlamanın ve programın çok sıkı olmasını da beraberinde getiriyor. Bir macera ruhu ile start alacak bu yolculuk sırasında ekip, bir yandan feribotlara ve programlara yetişmek için çabalarken, bir yandan da ziyaret ettikleri ülkelerin değişik iklim koşulları, zorlayıcı arazileri ve yolları ile mücadele edecek. Ekip tüm bu zorlu engelleri çift turbo 163 beygir gücünde TDI motorlu, özel navigasyon sistemleri ile donatılmış, dört çeker VW Amarok’lar ile aşacak. Amarok, bu maceraya sadece performansı ile değil, geniş kargo taşıma olanağı, geniş iç hacmi ve konforuyla da destek olacak.


100 gün boyunca Amarok’lar evleri olacak
Yolculuk için yemek, su, giyecek, yedek parça gibi tüm gerekli malzemeler de yine Amarok’ların geniş hacimli kargo alanında taşınacak. 100 gün süreyle ekip üyeleri, Amarok’un üzeri kapalı kargo alanı da yolculuk boyunca yemek, yatak ve dinlenme salonu olarak da kullanılacak. Bu yararlı ve dünyada ses getirecek yolculuğun bir ilginç yönü ise, Avustralya’da son kilometre de yapıldığında ortaya çıkacak. Move The World ekibi, 3 Ağustos 2011’de yolculuklarını tamamladığında, rotaları birleştirildiğinde, arkalarında dünya haritasında dev bir “W” harfi bırakmış olacak.

Move The World rotası
Kanada- Vancouver , ABD - San Francisco, Meksika - Puebla, Guatemala - Guatemala City, El Salvador - San Salvador, Honduras - Tegucigalpa, Nicaragua - Managua ,Costa Rica - San Jose , Panama - Panama City ,Kolombiya - Meddelin ,Ekvador - Quito ,Peru - Lima ,Şili - Arica, Arjantin - Buenos Aires ,Fransa- Paris ,Belçika - Brüksel,İngiltere - Londra, Hollanda - Den Haag, Almanya - Hannover, Avusturya- Innsbruck , İsviçre, İspanya - Barcelona , Portekiz - Faro , Fas - Rabat, Moritanya - Nouakchott , Senegal , Mali, Burkina Faso - Ouagadougou, Benin ,Nijerya - Abuja , Kamerun - Yaounde, Gabon - Lambaréné ,Kongo - Brazzaville ,Demokratik Kongo Cum. - Kinshasa Angola - Lubango , Namibya - Windhoek, Güney Afrika- Capetown, Botswana - Gaborone, Zimbabve - Harare, Mozambik - Tete , Malavi - Lilongwe, Tanzanya - Dar es Salam ,Kenya - Nairobi , Etyopya,Sudan - Khartum , Suudi Arabistan, Ürdün - Amman, Suriye - Şam, Turkey - Gaziantep, Gürcistan - Batum Kazakistan - Astana Rusya - Krasnodar/Vladivostok, Japonya – Tokyo, Avustralya - Sydney

Hiç yorum yok