Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TATA PİXEL CONCEPT

Tata Pixel, dünyanın en efektif iç mekanını sunarken diğer şehir araçlarından farklı olarak sadece iki yetişkin veya iki yetişkin ve iki çoc...

Tata Pixel, dünyanın en efektif iç mekanını sunarken diğer şehir araçlarından farklı olarak sadece iki yetişkin veya iki yetişkin ve iki çocuktan öte tam anlamıyla dört yetişkinin seyahat edebilmesine olanak sağlıyor.

Tata Pixel sadece boyutlarıyla değil, manevra kabiliyeti ve çevre dostu motoru ile de ideal bir şehir otomobili olduğunu kanıtlıyor.

Tata Pixel’ in üstün manevra kabiliyeti “Zero Turn” adıyla tanıtılan yepyeni bir sistem sayesinde sağlanıyor. IVT (Infinitaley Variable Transmission) adı verilen sistem ile keskin bir manevra yaptığında arka dış tekerlek öne, arka iç tekerlek ise geri dönerek 2,6 metrelik çok düşük bir dönme yarıçapı sağlanmış oluyor. Bu özeliklerinin yanında “Scissor” adı verilen yukarıya doğru açılan kapı sistemiyle çok dara alanlarda dahi yolcuların araca binmesine olanak sağlanıyor.

Tata Pixel içerisinde de sürücüsüne günümüzün gerekliliği olan iletişim ve bağlanabilirliği bir üst seviyeye taşıyan dünyanın ilk entegre insan-makine arayüzü konsepti H.M.I.’ ı sunuyor. Bu sistem ile sürücü, akıllı telefonu aracılığıya çalıştıracağı bağlantı ile (My Tata Connect) aracın tüm önemli fonksiyolarını kontrol edebilecek.

Arkaya konumlandırılmış 1.2 litrelik 3 silindirli turbo şarjlı dizel motor ile Tata Pixel, düşük aerodinamik katsayısı, dur-başlat teknolojisi, akıllı batarya şarj sistemi, 100km’ de 3,4 litrelik yakıt tüketimi ve sadece 89g/km’lik CO2 emisyon değeri ile çevre dostu özelliklerini de ön plana çıkartıyor.Daha fazla detay tata web sitesinde

Hiç yorum yok