Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PIRELLI CENEVRE FUARINDA F1 KONSEPTİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Pirelli birçok önemli yenilikle 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gövde gösterisi yapıyor. Ürünlerinde kalite, güvenlik ve çevre dostu gibi ka...

Pirelli birçok önemli yenilikle 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gövde gösterisi yapıyor. Ürünlerinde kalite, güvenlik ve çevre dostu gibi kavramları ön plana çıkartan Pirelli, yeni kış lastiği Snowcontrol 3’ün dünya lansmanını Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriyor. Binek otomobiller ve SUV’ler için geliştirdiği çevre dostu ürünler kadar yüksek performanslı otomobillerin tercihi P Zero lastikleriyle de fuarda dikkat çeken Pirelli, 2011-2013 yılları arasında Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın resmi lastik tedarikçisi olarak Formula 1 P Zero lastiklerini ürettiği Türk Pirelli İzmit fabrikasına 2011 yılı için 30 milyon Euro’luk yatırım yaptı.

Pirelli’nin tarih boyunca motorsporlarına vermiş olduğu önemin altını çizen Türk Pirelli Genel Müdürü Mete Ekin “Türk Pirelli olarak 50. yılımızı kutladığımız 2010 yılı, aynı zamanda yeni bir heyecana da sahne oldu. Tarih boyunca motorsporlarındaki başarıları ile öne çıkan ve 2008 - 2010 yılları arasında WRC’ye de lastik sağlayan Pirelli, 2011-2013 yılları arasında Formula 1 Dünya Şampiyonası’na lastik sağlamak üzere 3 yıllık bir anlaşma imzaladı. Formula 1 lastiklerine ek olarak tek resmi lastik tedarikçisi olduğumuz GP2, GP3 ile Ferrari Challenge, ve GrandAM gibi şampiyonaların da lastiklerini üreten Türk Pirelli İzmit fabrikamız böylece Pirelli’nin motorsporları üssü haline geldi. 2011 yılı için İzmit’teki tesisimize 30 milyon Euro’luk yatırım yaptık. İzmit fabrikamızda 15.000 metrekarelik alana yayılan ve toplam 140 çalışanın görev yaptığı Formula 1 hattı en gelişmiş spor lastiği üretim ekipmanlarıyla çalışıyor. Türk Pirelli olarak böylesine önemli bir başarıya imza atmış olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dünya lastik devi Pirelli, 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Formula 1 konseptinin yanı sıra teknoloji, güvenlik, kalite ve ekoloji gibi kavramlarla da damgasını vuruyor. Pirelli, 2011 Cenevre otomobil Fuarı’nda çevre dostu yüksek performans lastiği Cinturato P7’den SUV segmenti için geliştirdiği çevre dostu Scorpion Verde’ye ve Snowcontrol 3’e kadar geniş bir yelpazeyi tüketiciyle buluşturuyor.

Pirelli, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin öncelikli tercihi Audi, BMW ve Mercedes gibi lüks otomobil markalarının yanı sıra Bentley, Ferrari ve Lamborghini gibi süper spor otomobil markalarının da öncelikli tercihi olan Pirelli zengin ürün yelpazesi ile farklı segmentlere hitap etmeye devam ediyor.

Pirelli’nin yüksek performans lastiği P Zero, 2011 Cenevre otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan ve dünyanın ilk dört tekerlekten çekişi otomobili olarak büyük yankı uyandıran Ferrari FF’nin yaz lastiği olarak tercih edilirken, Pirelli Winter Sottozero II ise Ferrari FF’de kış lastiği olarak devreye giriyor. Pirelli’nin gelenek haline gelen Maserati işbirliği P Zero Corsa System ile donatılan GranTourismo MC Stradale ve P Zero ile donatılan GranTourismo, GranCabrio ve Quattroporte ile de devam ediyor. Pirelli P Zero, Lamborghini ve Porsche’nin yanı sıra Bertone’nin konsept otomobillerinde de çözüm ortağı olarak yerini alıyor. 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda aynı zamanda ilk kez sergilenen yeni Huayra isimli otomobil Pirelli’nin Pagani ile uzun yıllardır devam eden işbirliğini P Zero lastikleri ile gözler önüne seriyor.

Yeni nesil Snowcontrol 3’ün dünya lansmanı
Dünyanın orta ve yüksek performans araçlarına yönelik ilk çevre dostu lastiği olarak öne çıkan Pirelli Cinturato P7 dünyanın en saygın premium otomobil markalarından Audi, BMW ve Mercedes tarafından tercih edilirken, Pirelli’nin SUV segmentine yönelik çevre dostu lastiği Scorpion Verde ise Volkswagen Touareg tarafından tercih ediliyor. Sahip olduğu yüksek teknolojiyle geliştirdiği çevre ve tüketici dostu ürünleriyle ön çıkan ve bu yönüyle son olarak Toyota tarafından en iyi lastik üreticisi seçilen Pirelli, Cenevre Otomobil Fuarı’nda küçük ve orta sınıf otomobiller için geliştirdiği yeni nesil Snowcontrol 3 kış lastiğinin de dünya lansmanını gerçekleştiriyor.

Hiç yorum yok