Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAİ BLUE2 CONCEPT

Hyundai Seul Otomobil Fuarı’nda Blue2 adında hidrojen yakıt hücreli konsept otomobilini tanıttı. Hyundai'ye hidrojenle çalışan elektrikl...

Hyundai Seul Otomobil Fuarı’nda Blue2 adında hidrojen yakıt hücreli konsept otomobilini tanıttı.

Hyundai'ye hidrojenle çalışan elektrikli araç teknolojisinde avantaj sağlaması planlanan bu konsept yakıt hücreli bir elektrikli motora sahip.Hyundai’ye göre 122 beygir güç üreten bu motor 100 kilometrede yalnızca 2,8 litre benzin tüketecek.


Otomobilin yakıt tüketimini daha da azaltmak için aerodinamik tasarımlı jantlara yuvarlanma direncini azaltan lastikler takılmış.

Blue2’nin özellikleri arasında çevre dostu yeni malzemeler, sürücüyü tanıyan bir karşılama sistemi ve ‘sürücüye kolaylık sağlamayı amaçlayan otomatik açılır kapılar var. Geleneksel aynaların yerini de yan kameralar ve bir tavan kamerası almış.

İç kısımda gösterge paneli asimetrik olarak tasarlanmış ve araca daha rahatlıkla girilip çıkılması için geleneksel koltuklara göre daha geniş koltuklar kullanılmış.

Merkez konsolda daha canlı görüntü sağlayan saydam organik LED monitör ve sürücünün dokunuşuna ve el hareketlerine tepki veren ‘hareket algılayıcı fare-çubuk Blue2’deki yeni teknolojilerden bazıları.ntvmsnbc

Hiç yorum yok