Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KANKKUNEN, BENTLEY CONTİNENTAL SUPERSPORTS PIRELLI İLE BUZ ÜZERİNDE REKOR KIRDI

Dört kez Dünya Ralli Şampiyonu olan Finli pilot Juha Kankkunen 275/40 R20 ölçüsündeki Pirelli Sottozero Serie II kış lastikleri ile donatılm...

Dört kez Dünya Ralli Şampiyonu olan Finli pilot Juha Kankkunen 275/40 R20 ölçüsündeki Pirelli Sottozero Serie II kış lastikleri ile donatılmış olan Bentley Continental Supersports ile 330,695 km/s hıza ulaşarak buz üzerinde yeni bir Dünya Rekoruna imza attı.

Pirelli lastikleri dünyanın önde gelen lüks ve süper spor otomobil markalarının öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Bunlardan biri de İngilizlerin asil markası Bentley. Tüm zamanların en iyi ralli pilotlarından biri olarak kabul edilen Finli pilot Juha Kankkunen Bentley Continental Supersports ile yeni bir Dünya Rekoru kırdı.

Finlandiya’nın Baltık Denizi kıyısındaki 16 km uzunluğundaki 70 cm kalınlığındaki buzlu zeminde gerçekleştirilen hız denemesinde Juha Kankkunen’in kullanmış olduğu Bentley Continental Supersports, 275/40 R20 ölçüsünde Pirelli Sottozero Serie II lastiklerle her iki yönde 330,695 km/s maksimum hıza ulaştı. Böylece Guiness Rekorlar Kitabı’ndaki hızı 9 km/s aşan Juha Kankkunen ve Pirelli Sottozero Serie II lastiklere sahip Bentley Continental Supersports yeni bir Dünya Rekoruna imza atmış oldu.

Dört kez Dünya Ralli şampiyonu olan 51 yaşındaki Finli pilot “Lastiklerin yapımındaki teknik gerçekten de çok iyi ve bize en zorlu koşullara dayanıklı lastiklerin nasıl geliştirildiğine dair çok iyi bir örnek teşkil ediyor. Hız denemesini gerçekleştirmiş olduğumuz şartlar gerçekten de ağırdı ve lastikler bir hiçbir zorluk çıkartmadı. Çok soğuk hava koşulları, kaygan buzlu ve engebeli bir zemine rağmen lastikler ortama mükemmel bir şekilde uyum sağladı. Benim için çok ilginç ve farklı bir deneyim oldu” diyerek böyle bir başarıya imza atmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bentley, Kankkunen’in başarısının şerefine 100 adet özel Bentley Continental Supersports üreterek Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Bu araçlar şu ana kadarki en güçlü Bentley süper spor otomobilleri olarak yollardaki yerini alacak.

Hiç yorum yok