Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DOĞUŞ OTO’DAN KARTALKAYA’DA QUATTRO ŞENLİĞİ

Doğuş Oto, geleneksel hale getirdiği Audi quattro Dağ etkinliklerinin dördüncüsünü Kartalkaya’da gerçekleştiriyor! Doğuş Oto tarafından 2007...

Doğuş Oto, geleneksel hale getirdiği Audi quattro Dağ etkinliklerinin dördüncüsünü Kartalkaya’da gerçekleştiriyor!

Doğuş Oto tarafından 2007 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Doğuş Oto Audi quattro Dağ Etkinlikleri” 14-20 Şubat tarihleri arasında VDF, Pirelli, Virgin Rayoo ve Castol markasının da desteğiyle Bolu Kartalkaya Dorukkaya Otel’de gerçekleşecek.

Otel misafirleri ve haftasonu tatilini Kartalkaya’da geçirmeyi tercih eden kayak sporu severler, Audi Q7, Q5, A4 Allroad ve A5 SB araçların kar üzerindeki performanslarını test etme fırsatı bulacak ve quattro’ nun gerçek ruhu ile tanışacaklar.

Audi, sürekli dört tekerden çekiş sistemi quattro teknolojisinde 30 yılı geride bırakırken, bu teknolojiyi devamlı geliştirerek bugünlere taşıdı. Dört tekerlekten çekiş sistemi tüm hava ve yol koşullarında üstün yol tutuş ve kavrayış ile birlikte,yüksek performans ve güvenli sürüş olarak tanımlanabilir.

Sistem, motorun gücünü bir Torsen-diferansiyali üzerinden sürekli değişken ve koşullara uygun olarak ön ve arka aks arasında paylaştırması şeklinde çalışmaktadır. Tekerleklerden her birine, her türlü sürüş durumunda her zaman en doğru çekiş gücü dağılır; her hızda, düz yolda ya da virajlarda yolun kuru, ıslak veya çamurlu olması quattro performansını etkilememektedir.

quattro çekiş sistemi, kış mevsiminin getirdiği zorlu yol şartlarını kolaylaştırdığı gibi, yola tutunma kapasitesinin yüksekliği ile her mevsimde ve her türlü yol durumunda sürücüsüne keyifli ve güvenli bir yolculuk sunmaktar.

Hiç yorum yok