Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA VERSO ACTİVE

Toyota, tüm dünyada sadece Türkiye’de ürettiği modeli Verso’nun ticari versiyonunu da Adapazarı fabrikasında geliştirip üretmeye başladı. Şu...

Toyota, tüm dünyada sadece Türkiye’de ürettiği modeli Verso’nun ticari versiyonunu da Adapazarı fabrikasında geliştirip üretmeye başladı.

Şubat ayından itibaren 5 koltuklu Kombi ve 2 koltuklu Van versiyonuyla pazara sunulacak ‘Verso Active’ isimli modelle Toyota, Türkiye’de ticari araçlara uygulanan yüzde 10’luk vergi avantajından yararlanacak.

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Verso’nun ticari versiyonu ile, ticari araç pazarındaki eksikliklerini az da olsa kapatacaklarını belirterek, Active modelinin geçici bir çözüm olduğunu ifade etti. Bozkurt, “Japon Toyota’dan Adapazarı’nda yepyeni bir hafif ticari araç modeli üretmelerini istedik” diye konuştu.

Bozkurt, Verso’nun ticari versiyonundan yılda ilk etapta 3 bin adet satmayı hedeflediklerini belirterek, toplam Verso satışının ise 5 bine ulaşacağını söyledi. Verso Active Kombi modeli 5 koltuklu olarak üretilirken, Van modeli 2 koltuklu olarak tasarlandı. Verso Active’nin satış fiyatı 36 bin 500 TL’den başlıyor.Hürriyet

Hiç yorum yok