Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2011 YILINDA TÜRKİYE YOLLARINDA OLACAK ARAÇLAR

BMW Alman üreticinin bu yıl içinde getireceği iki önemli yeniliği yenilenen 1 ve 6 Serisi olacak. Yeni 1 Serisi’nin bu yılın ilk çeyreğinde ...

BMW
Alman üreticinin bu yıl içinde getireceği iki önemli yeniliği yenilenen 1 ve 6 Serisi olacak. Yeni 1 Serisi’nin bu yılın ilk çeyreğinde tanıtılması, ardından da yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye’de piyasaya sunulması planlanıyor. İkinci yenilik olan 6 Serisi ise, ABD’de geçen yılın sonlarında tanıtıldı. Mart ayında önce Cabrio, eylül ayında da Coupe seçeneğinin üretimine başlanıyor. Her iki modelin de Türkiye’de 2011 yılında satışa sunulması planlanıyor.

CİTROEN
Fransız üretici Citroen’in 2011’de iki önemli yeniliği olacak. Bunların ilki, Autoshow Fuarı’nda da sergilenen yeni C4 olacak. Tamamen yenilenen tasarımının yanı sıra ekonomik ve çevreci motor seçenekleri, masaj yapabilen ön koltuklar gibi donanım alternatiflerine sahip C4’ün, şubat ayında Türkiye’de piyasaya çıkması bekleniyor. İkinci yenilik ise, “DS” serisinin orta sınıf temsilcisi DS4 olacak. C4 alt yapısını kullanan ancak ondan daha farklı bir tasarımla şekillenen DS4, DS3 gibi kişiselleştirmeye uygun donanım alternatifleri ve lüks unsurlarıyla birlikte yılın ikinci çeyreğinde gelecek.

CHEVROLET
yılın ikinci yarısında yoğunlaştıracak. Chevrolet’nin tamamen yenilenen minik Aveo Sedan ve Hatchback versiyonlarını, orta sınıftaki Cruze’un Hatchback‘i izleyecek. Tamamen yeni bir model olan ve minivan sınıfında yer alan Orlando, Amerikan efsanesi niteliğindeki Camaro’nun Coupe ve Convertible versiyonları da yenilikler arasında. Bununla birlikte makyajlanan Captiva’nın da gelmesi beklleniyor

FERARİ
İlk tanıtımı mart ayındaki Cenevre Motor Show’da gerçekleşecek olan F151 kodlu yeni model, temmuz ayında Türkiye’de piyasaya sunulacak. Bu yeni süper spor otomobil, 612 Scaglietti’nin yerini alacak. Halen Türkiye’de satılan 458 Italia modelinin “Spider” yani üstü açık versiyonuysa yılın son ayında getirilecek.
Maserati GranTurismo modelinin 450 HP’lik “MC Stradale” versiyonu ise, şubat ayından itibaren Avrupa’da satışa sunuluyor.

FİAT
Türkiye’de üretimine başlanacak yeni Doblo Pick-up ve Chrysler ile ortaklaşa üretimi gerçekleşen, daha önce Dodge markasıyla Türkiye’de satılan Journey olacak. Doblo Pick-up modelini eylül ayında satışa sunacak olan Tofaş, Fiat Journey’yi de yılın son çeyreğine saklamış. Bununla birlikte ocak ayında Doblo Otomatik, şubatta Punto Evo 1.4 Turbo (135 HP), mart ayında Bravo Multiair (1.4 lt 140 HP), mayısta Fiat 500 Twinair modelleri de Türkiye’de satışa çıkacak.

FORD
Tamamen yenilenen ve Murat Güler imzası taşıyan Focus, nisan ayından itibaren Türkiye’de satılmaya başlanacak. İlk kez Autoshow Fuarı’nda sergilenen Focus, eskisiyle birlikte piyasada olacak. Yeni Focus’un öncelikle üst donanım seviyesine sahip versiyonu satışa çıkacak.

KİA
Çelik Motor,Kia’nın tamamen yenilenen minik Picanto ve Optima da getirecek.

OPEL
2011’de makyajlanan Corsa modelini Türkiye’de satışa sunacak. Bununla birlikte makyajlanan 4x4 modeli Antara’nın da siparişle Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor.

PEUGEOT
Fransız üreticinin tamamen yeni modeli olan 508, nisan ayından itibaren Türkiye’de satılmaya başlanacak. Markanın en önemli yeniliği konumundaki 508, 407’nin yerini alacak ve Türkiye’ye çok uygun motor seçeneklerine de sahip olacak.

RANGE ROVER
Autoshow 2011 fuarında da tanıtılan Range Rover’ın heyecan verici yeni modeli Evoque, 2011 yılının son çeyreğinde Türkiye’ye getirilmeye başlanıyor. İlk etapta üç kapılı ve önden çekişli versiyonu getirilecek.

RENAULT
üst sınıfa da hitap edecek Latitude olacak. Bu yılın başlarında Türkiye yıllarına çıkmaya başlayacak Latitude, aynı zamanda orta üst sınıfta Renault’nun uzun bir aradan sonra piyasaya sunacağı ilk sedan modeli.

TATA
bu aydan itibaren yeni küçük modeli Vista’yı satmaya başlayacak.

VOLSWAGEN
yeni Jetta’yı bu ayın ortalarından itibaren Türkiye’de satışa sunacak. Tamamen farklı bir tasarıma ve daha fazla konfora sahip yeni Jetta’da, farklı motor seçenekleri de bulunuyor. VW Ticari Araç’ın ise, pick-up modeli Amarok’u bu yıl içinde getirmesi bekleniyor. LEVENT KÖPRÜLÜ/Milliyet

Hiç yorum yok