Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volkswagen Güvenlik Oscarlar’ını topladı

Volkswagen’in Jetta, Golf, Tiguan ve Touareg modelleri başta olmak üzere, altı modeli birden Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tara...

Volkswagen’in Jetta, Golf, Tiguan ve Touareg modelleri başta olmak üzere, altı modeli birden Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan güvenlik ve çarpışma testlerinde, en güvenli araçlar seçilerek ‘Top Safety Pick 2010’ ödülüne layık görüldü.
En ‘İYİ’si Volkswagen...
Volkswagen’in farklı segmentlerde yer alan toplam 6 modelinin IIHS - Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan testlerde önden, arkadan ve yandan çarpışmalarda sürücülere ve yolculara maksimum güvenlik sağladığı belirlendi. Volkswagen Jetta, Jetta Sportswagen, Golf, Golf GTI, Tiguan ve Touareg, tavan sağlamlığı ve takla atma testlerinde de en üst düzey güvenlik sağladı.

Toplam 66 aracın katıldığı IIHS testlerinde, tüm Volkswagen modellerinin ABS, ESP, ön ve yan hava yastıkları da tam not aldı. Yeni Touareg ise büyük SUV segmentinde güvenlik testlerini geçebilen tek araç oldu.

A.B.D.’nin en itibarlı araştırma organizasyonu; IIHS
Testler, A.B.D.’de faaliyet gösteren ve güvenirliğiyle bilinen IIHS, Otoyol Güvenliği için Sigorta Enstitüsü (The Insurance Institute for Highway Safety) tarafından gerçekleştirildi. Araç sigortacıları tarafından finanse edilen organizasyon, araçların çarpışmalara ve kazalara karşı güvenlik özelliklerini test ederek değerliliğini araştırıyor.

Hiç yorum yok