Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA KALİTESİ ALMANYA TÜV RAPORUNDA 1. SIRADA

Özellikle 2. El otomobiller için önemli bir referans olan TÜV raporu, hem yeni hem de 2.el otomobil müşterileri için ilk sırada Toyota’yı iş...

Özellikle 2. El otomobiller için önemli bir referans olan TÜV raporu, hem yeni hem de 2.el otomobil müşterileri için ilk sırada Toyota’yı işaret ediyor. Ürettiği otomobillerle dayanıklılık ve sorunsuzluk konusunda yüksek performans gösteren Toyota, 2011 TÜV raporunda 5 farklı araç yaşı kategorisinde (2-3, 4-5, 6-7, 8-9 and 10-11 yaş) 17 kere ilk 10’nda yer almayı başardı.

İlk 10’da Toyota’ya en yakın rakibi 10 kere yer alırken, Toyota, tüm ürün gamında kaliteye verdiği önemi gösterir nitelikte 17 kez ilk 10’da yer alma başarısını gösterdi. Rapor, geçtiğimiz 12 ayda TÜV tarafından Almanya’da incelenen 7,25 milyon araç dikkate alınarak hazırlandı.

Raporda, üstün teknolojinin öncüsü çevreci tam hibrid Toyota Prius sınıfının en güvenilir aracı seçildi. Prius, 2-3 yaş kategorisinde sadece %2,2 kusur oranı ile 1. sırada yer alırken, C-hatcback segmentinin gözde modeli Toyota Auris de, %2,3 kusur oranı ile Prius’un hemen arkasından 2. sırada yer aldı. Prius ve Auris, fren, süspansiyon, far ve çevreci kategorilerde TÜV ortalaması olan %5.5’e göre fark yarattı. Verso, Avensis, RAV4, Corolla ve Yaris ise raporda ilk 10 sıralamasına giren diğer Toyota modelleri oldu.

Hiç yorum yok