Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SEAT IBIZA SPORTOURER TÜRKİYEDE SATIŞA SUNULDU

Türkiye’deki ilk kez İstanbul Auto Show’da görücüye çıkan ve ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken Ibiza Sportourer, fuardan bir hafta sonra s...

Türkiye’deki ilk kez İstanbul Auto Show’da görücüye çıkan ve ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken Ibiza Sportourer, fuardan bir hafta sonra satışa çıktı. Dizel ve benzinli motor seçenekleri bulunan Ibiza Sportourer, 27 bin 900 TL’den başlayan fiyatları ile tüm Doğuş Otomotiv-SEAT yetkili satıcıları showroomlarında alıcılarını bekliyor.

SEAT’ın başarılı Ibiza ailesine eklenen üçüncü model olan Ibiza Sportourer, genç ve sportif bir yaşam stili için ideal çözümler sunuyor. Donanım, tasarım ve kullanım ile markanın en güçlü özelliklerini bir araya getiren model, aynı zamanda cömert bir yük kapasitesine sahip.

4,23 metre uzunluğu ile Ibiza Sportourer, Ibiza’dan tam 18 santimetre daha uzun. Modelin çevikliğinin ve dinamik özelliklerinin garantisi bir başka unsur da hassas ve güvenli yürüyen aksamı. Bu da, sportif ve mobil bir yaşam tarzının bütün gerekliliklerini karşılayan büyük bir yükleme kapasitesi yaratıyor. Yeni tasarım planına ve cömert yük kapasitesine ek olarak araç, Ibiza serisinin genç, sportif karakterini koruyor.

Ibiza Sportourer, Commonrail püskürtme sistemli iki TDI motor ve iki de benzinli motor seçeneğiyle sunuluyor. 4 motorun üçü, doğrudan püskürtme ve turboşarj ile çalışıyor. Öne çıkan özellikler arasında, olağanüstü verimliliğe sahip 1.2 TDI CR 75 hp ve 1.2 lt TSI 105 hp yer alıyor.

Türkiye’de Reference ve Style olarak adlandırılan iki donanım paketleri ile satışa çıkan Ibiza Sportourer, DSG gibi yüksek teknoloji ürünü özellikler ile Ibiza Sportourer’ı, küçük Station Wagon segmentinde rakiplerinin geçemeyeceği bir otomobil hâline getiriyor. Dönüşe duyarlı ön sis farları, ABS, Direksiyondan kumandalı radyo /CD / MP3 çalar, klima, sürücü ve yolcu hava yastıkları, cruise control (hız sabitleme sistemi) gibi zengin donanım özellikleri modelde standart olarak sunuluyor.

Fiyatı 27 bin 900’den başlayan Ibiza Sportourer’ın Türkiye’de 4 farklı motor ve 2 farklı donanım modeli satışa sunuldu:


BENZİNLİ
Motor Şanzıman Donanım Yakıt Tüketimi (lt / 100 km)
1.4 lt 85 HP 5 İleri Düz Reference / Style Ortalama 5,9
1.2 lt TSI 105 hp DSG 7 ileri Oto. Style Ortalama 5,3

DİZEL
Motor Şanzıman Donanım Yakıt Tüketimi (lt /100 km)
1.2 lt TDI CR 75 HP 5 ileri düz Reference Ortalama 3,9
1.6 lt TDI CR 90 HP 5 ileri düz Reference Ortalama 4,2

Hiç yorum yok