Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volkswagen, Paris Motorshow’da Passat modelinin dünya prömiyerini yapıyor.

Volkswagen, 2–17 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Paris Motorshow’da Passat modelinin dünya prömiyeri yapıyor. Passat’ın 7’inci nesli ilk ...

Volkswagen, 2–17 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Paris Motorshow’da Passat modelinin dünya prömiyeri yapıyor.

Passat’ın 7’inci nesli ilk kez Paris’te
Volkswagen’in Paris Motorshow’da sergileyeceği ürünlerin başında, ilk kez pazara sunulduğu 1973 yılından bu yana elde ettiği 15 milyonu aşan satış rakamıyla bir başarı hikâyesi olan Passat’ın 7’inci nesli geliyor.

Tamamen yenilenmiş tasarımı sıra dışı yakıt ekonomisi özelliğiyle üst sınıftaki dengeleri yine değiştirecek olan Passat, yeni donanım seviyeleri ve motor, şanzıman seçenekleri, geliştirilmiş yardımcı sürüş özellikleriyle yeni bir başarı hikâyesine imza atmayı hedefliyor.

Ödüllerin otomobili Polo, güçlü ferdiyle fuarda
Pazara sunulduğu günden bu yana Yılın Otomobili Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödüle sahip olan Polo, fuarda GTI ve Cross modelleriyle de sergileniyor. 1,4 lt TSI 180 hp motorla kombine edilmiş 7 ileri DSG şanzıman GTI efsanesinin Polo’da hayat bulmasını sağlarken Cross Polo ise yükseltilmiş şasisinin yanı sıra içine ve dışına yapılan eklentilerle dikkat çekiyor.

Polo GTI, 16 valflı 4 silindirli motoruyla, 6.200 devirde 180hp’lik bir güç sunarken, 250Nm/m’lik tork sağlıyor. 100km/s hıza 6,9 saniyede ulaşan Polo GTI, 229km/s maksimum hıza sahip. Bu performansına karşılık 100km’de ortalama 5,9lt yakıt tüketimi ve 139gr/km CO2 emisyon değerine sahip Polo GTI bu özellikleriyle de öne çıkıyor.

Yeni Touareg Hibrid
VW’nin Paris Motorshow’da sergileyeceği modellerden bir diğeri de yıl içinde pazara sunulan Yeni Touareg’in Hibrid versiyonu. 3,0 lt TSI 333 hp benzinli motorla kombine edilen 47 hp’lik elektrik motoruyla 380 hp güç ve 580 Nm tork sağlayan Touareg Hibrid, 100 km/s hıza 6,5 saniyede ulaşırken 100 km’de yalnızca 8,2 lt yakıt tüketiyor.

Yeni Touran ve Yeni Sharan
Fuarda sergilenecek Volkswagen modelleri arasında, 1,2 lt TSI 105 hp motorun yanı sıra 1,6 lt TDI motorla da sunulan, VW’nin A-MPV segmentindeki iddialı modeli Yeni Touran ve 1,4 lt TSI 150 hp, 2,0 lt TDI 140 hp - 170 hp motor seçenekleri, DSG şanzıman, kayar yan kapılar, 7 kişilik oturma kapasitesi ve geniş bagaj hacmi gibi özelliklere sahip Yeni Sharan da yer alıyor.

Hiç yorum yok