Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ A7 SPORTBACK KASIMDA TÜRKİYEDE SATIŞTA

Audi A6 ile A8 arasındaki ara segmente yer alacak olan A7 Sportback, Ekim ayının sonunda Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Auto Show Fuarı...

Audi A6 ile A8 arasındaki ara segmente yer alacak olan A7 Sportback, Ekim ayının sonunda Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Auto Show Fuarı’nda Türkiye’de satışa sunulacak. Türkiye’deki tek rakibi şu anda Mercedes CLS olarak görüyor. Oldukça hafif olan araçta yoğun olarak alüminyum malzemeler kullanılmış. Audi A7 Sportback’in uzunluğu 497 cm, genişliği 191 cm, yüksekliği ise 142 cm.
İç ve dış tasarım açısından ilericiliğin temsilcisi olarak gözterilen A7, teknolojik olarak da A8’e yaklaşmış durumda. Sportif özelliklerin ön planda olduğu araçta konfor ve prestij de ihmal edilmemiş. Araç içinde online hizmetlerin de sunulması teknolojinin nerelerde olduğunun önemli bir kanıtı.

ÜÇ MOTOR SEÇENEĞİ
Üç motor seçeneği bulunan Audi A7’de 3.0 FSI motor 204 beygir güç üretiyor. Buna karşılık 5.3 litre yakıt tüketiyor. 245 beyir gücündeki bir başka versiyonu ise . 0-100 hızlanması sadece 6.5 saniye olarak belirleniyor. 2.8 benzinli motor ise 204 beygir gücünde ve ortalama 8 litre yakıt tüketimi gösteriyor. Bir başka motor seçeneği de 3.0 turbo FSI ise 300 beygir gücünde ve 0-100’e 5.6 saniyede ulaşırken, 100 kilometrede 8.2 yakıt tüketimi harcıyor. Bu araç 250 kilometre hızla sınırlandırılmış.

Kasım ayında satışa sunulması beklenen Audi A7’nin satış rakamları tabi ki şu anda belli değil. Ancak A6 ile A8 arasında konumlandırıldığı için fiyatının da bu iki aracın arasında olacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek. haberturk

Hiç yorum yok