Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai nin B-segmenti’ndeki yeni modeli i20 Mayıs'ta Türkiye'de

i20, özellikle büyük Hyundai logolu krom ön ızgarası, gözyaşı formundaki ön farları, sportif görünümü, dikkat çekici profili ve C-sütununa k...

i20, özellikle büyük Hyundai logolu krom ön ızgarası, gözyaşı formundaki ön farları, sportif görünümü, dikkat çekici profili ve C-sütununa kadar uzanan arka stoplarıyla dikkat çekiyor.

Hyundai i20’nin kabini, lüks ve kullanışlılığı en iyi şekilde birleştirirken fonksiyonelliği ve dış tasarımdaki sportifliğini içeriye taşıyor. 2525 mm’lik dingil mesafesi sayesinde iç mekanda daha kullanışlı ve konforlu bir yolculuk yapmak mümkün oluyor. Sunduğu yüksek donanımla ön plana çıkan i20’de klima, güçlü bir müzik sistemi, yol bilgisayarı, elektrikli cam ve aynalar, gelişmiş güvenlik ekipmanları, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi, soğutmalı torpido, sayısız göz ve cep gibi gerekli tüm özellikler standart olarak bulunuyor. 40:60 oranında katlanabilen arka koltuklara sahip i20’nin 295 litrelik bagaj hacmi ise gerekli tüm eşyalar için yeterli bir alan sunuyor.

Hyundai i20, Avrupa’da İspanya, İsveç ve Almanya gibi ülkelerde yapılan gelişim testleri sayesinde Avrupa pazarının koşullarına göre hazırlandı. Bu sayede sürüş konforu, yol tutuş, ses ve gürültü seviyeleri en iyi şekilde ayarlandı. Yeni tip kremayer direksiyon sistemi ile şehir içinde en iyi manevralar yapılabilirken yol tepkileri ve gerekli bilgiler de sürücüye en iyi şekilde iletilebiliyor.

Hyundai i20, Türkiye’de ilk etapta iki benzinli ve iki dizel olmak üzere toplam dört farklı motor seçeneğiyle satılacak. Benzinli motorlar arasında 78 PS gücünde olan ancak sadece 124 g/km’lik CO2 salınımına ve 100 km’de 5,2 lt ortalama yakıt tüketimine sahip olan 1.2 litre benzinli motor dikkat çekiyor.


Diğer benzinli motor ise 100 PS gücündeki CVVT (Sürekli Değişken Supap Zamanlaması) sistemine sahip 1.4 litre olacak. İki benzinli motorla birlikte 5 ileri manuel şanzıman sunulurken 1.4 litrelik benzinli ile kısa bir süre sonra dört kademeli otomatik şanzıman seçeneği de alınabilecek.

Euro IV normlarına uyumlu dizel motor seçenekleri arasındaysa 75 ve 90 PS olmak üzere iki farklı güce sahip olan 1.4 litrelik ünite bulunuyor. İki aracın da 100 km’deki ortalama tüketimi 4.4 litreyken 75 PS’lik versiyon 161 km/s’ye, 90 PS’lik versiyon ise 172 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor.

Hyundai i20, Team, Select ve Style olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satılacak. Tüm versiyonlarda EBD destekli ABS fren sistemi, aktif gergili ön emniyet kemerleri, sürücü ve ön yolcu havayastıkları, immobilizer, klima, dijital bilgi ekranı, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar, yükseklik ve derinlik ayarlı elektrik destekli direksiyon gibi birçok özellik standart olarak sunulacak.haber7

Hiç yorum yok