Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni VOLKSWAGEN Polo Haziran 2009’da yeni yüzü ile satışa sunulacak

Volkswagen Polo, şimdi standart olarak Yokuş Kalkış Kontrolü içeren ESP (elektronik stabilite programı) ile donatılıyor ve son derece etkili...

Volkswagen Polo, şimdi standart olarak Yokuş Kalkış Kontrolü içeren ESP (elektronik stabilite programı) ile donatılıyor ve son derece etkili bir hava yastığı paketi barındırıyor. Paket baş-göğüs hava yastıkları (ön koltukların arkalıklarına gömülmüş), kemer gericileri ve kemer kuvvet kısıtlayıcıları, ayrıca emniyet kemeri uyarı göstergesi ve boyun travması riskine karşı harekete geçen koltuk başlıkları (her iki ön koltuk) ve Isofix çocuk koltuğu koruyucusu içeriyor.

Otomobil her bakımdan, büyük ölçüde iyileştirilmiş olmasına rağmen Volkswagen Polo’nun gövde ağırlığı % 7.5 azalmış. Otomobile yeni TDI ve TSI motorların koyulması, ayrıca 7 vitesli çift debriyajlı vites kutusunun kullanılması, yakıt tüketiminin ve emisyonların azalmasını sağlamış. 1.2 TSI bu bakımdan mükemmel bir örnek. Bu turbo beslemeli, dört silindirli, doğrudan enjeksiyonlu benzinli motor 105 bg üretiyor, fakat 100 kilometrede yalnızca 5.5 litre yakıt tüketiyor (129 gr/km CO2 emisyonu); bu önceki neslin eşdeğer modeline göre yüzde 19’luk bir düşüş demek!

Yeni Volkswagen Polo’da ilk sene için dört benzinli, üç de dizel olmak üzere toplam yedi farklı motor sunulacak. Bunların güç aralığı 60 bg’den 105 bg’ye kadar değişecek.

Yeni TDI motorlarındaki potansiyel, 90 bg üreten Volkswagen Polo 1.6 TDI’de açıkça görülebiliyor. “BlueMotion paketi” ile bir araya getirildiğinde aracın 100 kilometrede 3.8 litrelik ortalama yakıt tüketimi ve 96 gr/km’lik CO2 emisyonu onu dünyanın yakıt bakımından en verimli ve en düşük emisyonlu beş kişilik dizeli yapıyor. “BlueMotion paketi” Volkswagen Polo için geliştirilmiş üç donanım serisinin herhangi biriyle biraraya getirilebiliyor. Burada temel versiyon “Trendline”, orta düzey “Comfortline” ve en üst düzey “Highline”dan biri seçilebiliyor.

Beş kapılı Volkswagen Polo’nun üretiminin Mart 2009 sonunda başlaması planlanıyor. Haziran’ın son haftasında, Almanya’da, önceki modeli bir milyon adet satan aracın, görsel ve teknik olarak gelişmiş yeni halinin lansmanı gerçekleşecek. İddialı bir lojistik plan sayesinde Volkswagen, yeni Polo’yu yalnızca iki hafta sonra Avrupa’nın dört bir yanında satmaya başlayacak.ntvmsnbc

Hiç yorum yok