Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VW Passat CC (Comfort Coupe) modelini 42.350 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sundu.

VW Passat CC, spor görünümü ve performansıyla bir coupe otomobilin, konforu ve işlevselliğiyle de 4 kişilik bir sedan otomobilin özellikle...

VW Passat CC, spor görünümü ve performansıyla bir coupe otomobilin, konforu ve işlevselliğiyle de 4 kişilik bir sedan otomobilin özelliklerini buluşturuyor. 42.350.-€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Passat CC, hepsini bir arada isteyenler için mükemmel bir seçenek oluşturuyor.

Doğuş Otomotiv – VW Binek Araç, Türkiye yollarıyla buluşturduğu Passat Sedan ve Passat Variant’tan oluşan model ailesine bir yenisini daha ekledi; coupe karoser tasarımlı ve dört kapılı yeni VW Passat CC. Sıra dışı tasarımı ve üstün teknolojik özellikleriyle dikkat çeken Passat CC, 1.8 TSI 160 hp, 2.0 TSI 200 hp benzinli ve 2.0 TDI 170 hp dizel motor seçenekleriyle ve 42.350 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Sınıf liderliğini daha da geliştirmeyi hedefliyoruz
2008 yılı Ocak-Kasım dönemi itibarıyla toplam otomobil pazarının yüzde 13’lük dilimini elinde bulunduran orta üst sınıftaki lider konumlarının Passat CC ile daha da pekişeceğini ifade eden Vedat Uygun, “Otomobil pazarında yaşanan daralmaya rağmen, Passat’la sınıf liderliğimizi açık ara sürdürme başarısı gösterdik. Sedan otomobillerin baskın olduğu bu segmentte, ailenin üçüncü üyesi Passat CC, coupe bir aracın görünümünü, sedan bir otomobilin konforuyla birleştirerek pazarda konumumuzu daha da güçlendirmemizi sağlayacak.” dedi.

Her yıl 2-3 modelin pazara sunulduğu bu sınıfta oluşan rekabetin kendileri açısından önemli bir avantaj olduğunu da vurgulayan Uygun, “Passat CC’ye olan güvenimiz tam; sınıfında rakiplerine oranla daha tercih edilir bir konumda olacağına şüphemiz yok. Önümüzdeki yıl sonu itibarıyla, segment bazında direkt bir rakibi olmayan Passat CC’nin desteğiyle başarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

Kendi sınıfını yaratan göz alcı tasarım
Passat ailesinin yeni üyesi olan dört kapılı Passat CC, diğer modellerde göze çarpan çekici görsellikten bağımsız olarak, yeniden tasarlanmış olmasıyla ön plana çıkıyor. Yeni ön yüze paralel, ateşlenmiş bir mermiyi anımsatan gövde çizgisi ve tavan yapısıyla dinamik bir tasarıma sahip. Bununla birlikte çıtasız kapı camları, opsiyonel olarak sunulan panoramik cam tavan ve aracın coupe vurgusunu en iyi biçimde ortaya koyan aerodinamik arka tasarımı, Passat CC’nin diğer ön plana çıkan tasarım unsurlarını oluşturuyor. VW Passat Sedan’a göre 31 mm daha uzun (4796 mm) ve 36 mm daha geniş (1856 mm) yapıya sahip, ayrıca ön iz açıklığı 11 mm, arka iz açıklığı ise 16 mm artırılmış olan VW Passat CC adeta kendi sınıfını oluşturuyor.

Kabin içinde ise 2+2 kişilik oturma düzeni ile sportif dış tasarımına uyumlu bir yapı sergileyen VW Passat CC’nin kokpitinde de farklılıklar dikkat çekiyor. Yeni tip direksiyon simidi ve multimedya sistemlerinin değişen tasarımlı kontrol grubu, yeni alüminyum ve ahşap kaplama seçenekleri, yaz ve kış ayları için ayrı iklimlendirme yapabilen klimatronik klima Passat CC’nin kabin içindeki önemli görsel ve fonksiyonel yeniliklerini oluşturuyorlar. Passat CC’de, arka kısımda da ayrıcalık yaratılıyor; ergonomik yan destekli tek kişilik spor koltuklar sayesinde kişiselleştirilebilir bir konfor anlayışı sunuluyor.

Ekonomik ve güçlü motor seçenekleri
İkisi benzinli olmak üzere üç motor seçeneğiyle satışa sunulan VW Passat CC’nin ilk benzinli motor seçeneğini yeni nesil 1.8 litrelik TSI motor oluşturuyor. 160 HP güç üreten TSI motor, Passat CC’de 6 ileri manuel şanzıman ya da isteğe bağlı olarak sunulan 7 ileri DSG şanzımanla satın alınabilecek. VW Passat CC’nin bir diğer benzinli motor seçeneğini ise 200 HP güç üreten 2.0 litrelik TSI oluşturuyor. VW Passat CC 2.0 TSI ise 6 ileri manuel şanzımanın yanı sıra 6 ileri Tiptronik şanzıman seçeneğiyle pazara sunulacak. Passat CC’nin dizel seçeneği ise yeni nesil common rail teknolojisine sahip 2.0 litrelik turbo dizel motorun 170 HP’lik versiyonu. 2.0 TDI 170hp motor 6 ileri manuel şanzıman ve 6 ileri çift debriyajlı DSG şanzıman seçenekleriyle showroomlarda yerini alıyor.

Üstün güvenlik ve konfor!
8 havayastığı ve ABS, Elektronik stabilizasyon programı (ESP), Elektronik diferansiyel kilidi (EDL), Elektronik patinaj önleme sistemi (ASR), Elektronik motor çekiş kontrolü (MSR), Hill Hold fonksiyonu (Eğim kalkış asistanı), Elektromekanik park freni, Elektromekanik haber7

Hiç yorum yok