Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mercedes S-class facelifted, 2009 yılında otomobil tutkunlarıyla buluşacak.

Her yıl 85 bin civarında S-class modeli satan Mercedes, önümüzdeki yıl facelifted modelini piyasaya sunacak. Yeni S modelinin lityum iyon a...

Her yıl 85 bin civarında S-class modeli satan Mercedes, önümüzdeki yıl facelifted modelini piyasaya sunacak. Yeni S modelinin lityum iyon akü kullanan ilk tam seri üretim hibrid modeli olacağı söyleniyor. Araçta sürücüye ve yanındaki yolcuya farklı imajlar görüntüleyebilen dijital Splitview ekran ile sürücü uydu-navigasyon modunu kullanırken, yanındaki yolcu da televizyon izleyebilecek.

Facelifted Mercedes S-class'ın detayları

Yeni modelin 2009'un sonlarına doğru showroomlarda yerini alması beklenirken esas haberlerin S400 BlueHybrid'in Avrupa pazarına gelişiyle olacağı ifade ediliyor. İngiltere başlangıçta daha pahalı, az sayıda olan ve mevcut CDI modellerinden daha temiz olan yeni hibrit modeli almayacak.

Benzinli-elektrikli S-class, 7 ileri otomatik vitesin önünde toplanan hibrid sistemin yeni tipini 280 beygir gücünde 3,5 litre V6 benzinli motorla birleştiriyor. Sistem GM ve BMW ile birlikte geliştirildi. Lityum iyon aküler, 27 kg'lık ağırlığıyla nikel kadmiyum olan atalarından çok daha güçlü ve yanıcı.

S 400 BlueHybrid ise ortalama litre başına 15,2 km yol yapıyor ve karbon emilimi ise 190g/km. Çekilen casus fotoğraflara göre, tasarımı aynı kalan araç, LED ışıkları, yeni ve tampona gömülü dikdörtgen egzozları, ızgaradaki farklı bar sayısı ile dikkatleri çekiyor.

İngiliz satıcılar 2009'da satışa başladıklarında S-class modelin fiyatının 55 bin pound olması bekleniyor. Avrupa piyasası, 2.1 turbo dizelle güçlendirilen S250 CDI modelini ve şu an hazırlık aşamasında olan V6 benzinli motora sahip S350 CGI'yi de getirecek.

Mercedes, S sınıfı modelleriyle yeni BMW7 serisi ve 2009 Frankfurt motor fuarında gösterilecek olan 2010 Audi A8 ile yarışmak için mükemmel bir zamanlama yakaladı.ZAMAN

Hiç yorum yok