Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Çin'de seri üretimi yapılan ilk hibrit otomobil bugün iç piyasada satışa çıkarıldı

Çin'de seri üretimi yapılan ilk hibrit (melez motorlu) otomobil bugün iç piyasada satışa çıkarıldı. Hem elektrik hem de benzinli motora ...

Çin'de seri üretimi yapılan ilk hibrit (melez motorlu) otomobil bugün iç piyasada satışa çıkarıldı.

Hem elektrik hem de benzinli motora sahip aracın üreticisi BYD Auto, F3DM adı verilen otomobilin 150 bin yuana (yaklaşık 33,6 bin YTL) satılacağını belirterek, bunun, sürücüsünün evinde normal elektrik prizi ve aynı zamanda özel istasyonlardan şarj edebileceği, dünyanın ilk otomobili olduğunu bildirdi.

Şirketin başkanı Vang Çuanfu, elektrik-benzinli F3DM ile yenilenebilir enerjiler kullanan otomobil pazarında avantaj elde ettiklerini belirtti.

Çin'in 12 kadar kentinde satışa çıkan F3DM, bataryası dolu olduğunda 100 km yol alabiliyor.

Şenzen kentinde kurulu ve elektronik parçalar ile bataryalar konusunda uzman Çin şirketinin hisselerinin yüzde 9,9'u Amerikalı milyarder Warren Buffet'a ait bulunuyor.

Çin'de başka otomobil üreticisi firmalar da hibrit modeller üzerinde çalışır, ancak henüz hiçbiri modellerini satışa çıkaramazken, BYD (Build your dreams-Rüyalarınızı gerçekleştirin) şirketi, Japon Toyota ve Amerikan General Motors'dan önce evde şarj edilebilen ilk otomobili piyasaya çıkardığını açıkladı.haber7

Hiç yorum yok