Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mazda3 Hatchback önümüzdeki ay düzenlenecek olan Bologna Motor Show'da otomobil severlerin beğenisine sunulacak

Japon otomobil üreticisi Mazda'nın tepeden tırnağa yenilenen Mazda3 HB modelinin ilk fotoğrafları yayınlandı. Mazda'nın yeni tasarı...

Japon otomobil üreticisi Mazda'nın tepeden tırnağa yenilenen Mazda3 HB modelinin ilk fotoğrafları yayınlandı. Mazda'nın yeni tasarım anlayışı ile dizayn edilen Mazda3 HB, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Bologna Motor Show'da otomobil severlerin beğenisine sunulacak.Mazda 3 Hatchback ‘in Amerikan versiyonunda 167 beygir yeni 2.5 lt ve 148 beygir gücünde olan 2.0 litrelik motorlar kullanılacak. Araçta kullanışlı gösterge, navigasyon sistemi, Bi-Xenon farlar ve yol bilgisayarı gibi donanımlar bulunuyor.
Yeni bir yapılanmaya giderek ürün gamındaki modelleri yenilemeye başlayan Mazda, daha önceden Mazda6 ve MX-5'i güncellemişti. Bunlara ek olarak geçen hafta Los Angeles Auto Show'da Mazda3'ün sedan versiyonu tanıtılmıştı. Şimdi ise Mazda ürün gamının son üyesi Mazda3 HB'in resmi fotoğrafları yayınlandı. Daha önceden casusu fotoğraflarını yayınladığımız Mazda3 HB'in bugün resmi fotoğrafları da yayınlanmış oldu. Mazda'nın yeni tasarım çizgileri ile dizayn edilen Mazda3 HB, segmentine yeni bir soluk getirecek.

Yeni Mazda3 HB'in 3 ve 5 kapılı olmak üzere iki farklı gövde yapısı olacak. 5 kapılı seçenek gündelik hayatta kullanım kolaylığı sağlarken, 3 kapılı seçenek ise sportif çizgilere sahip olacak. ABD pazarı için en alt seviyede 148 hp gücünde 2.0 litrelik dört silindirli motor olacak. Ama Mazda6'da kullanılan 2.5 litrelik motorun baz olarak kullanılması da mümkün görünüyor. 167 hp gücündeki motor seçeneği ise Mazda3'ün spor versiyonunda yer verilecek. Aracın Avrupa pazarındaki ülkeler için daha küçük hacimli motor seçeneklerine sahip olacağı tahmin ediliyor. Mazda3'de yer verilen tüm motorlar Euro5 normlarına uygun olacak.

Mazda3 HB ile ilgili daha detaylı bilginin Bologna Motor Show'da sergilendikten sonra verilmesi bekleniyor.otomagazin

Hiç yorum yok