Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA AVENSİS VE PRIUS TÜRKİYE'DE

Toyota da AUTO SHOW 08 fuarda yeni modellerini tanıttı. Toyotasa Genel Müdürü Orhon, burada yaptığı konuşmada da önümüzdeki 12 ay içerisind...

Toyota da AUTO SHOW 08 fuarda yeni modellerini tanıttı.

Toyotasa Genel Müdürü Orhon, burada yaptığı konuşmada da önümüzdeki 12 ay içerisinde Avrupa'da toplam 13 model tanıtımı gerçekleştirileceğini belirterek, "Size müjdelemek isterim ki inovatif teknolojilerle donatılmış pekçok yeni Toyota modelini gelecek yıl içerisinde Avrupa ile eş zamanlı tanıtmayı ve Türkiye pazarına sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Toyota'nın hibrid teknolojisine verdiği öneme işaret eden Orhon, Toyota'nın bugün dünyada 1,5 milyondan fazla hibrid araç sattığını bildirdi.

2010 yılından itibaren yılda 1 milyon adet hibrid araç satılması ve 2020 yılından itibaren de tüm Toyota modellerinin hibrid versiyonlarının pazara sunulmasının hedeflendiğini belirten Orhon, Türkiye'de de Toyota Prius Hibrid tanıtma programına başladıklarını kaydetti.

Orhon, "Toyotasa olarak Toyota Prius hibrid araçlarını test amaçlı kullanacak, topluma örnek, çevreye duyarlı Türkiye'nin çevre önderlerini arıyoruz" dedi.

Bugünden itibaren www.cevreyikimkurtaracak.com web sitesi üzerinden başvuruları beklediklerini belirten Orhon, Batı'da olduğu gibi Türkiye'de de hibrid araçların özel teşvik uygulamalarıyla desteklenmesi gerektiğine inandıklarını söyledi.

İbrahim Orhon, yeni nesil Avensis'in de Paris Motor Show'da yapılan dünya prömiyeri ile eş zamanlı olarak İstanbul Autoshow'da Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiklerini, yeni Avensis'in gücü, konforu, düşük karbondioksit salınımı ve etkileyici performansı aynı anda sunduğunu belirtti haber7

Hiç yorum yok