Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nissan’ın crossover sınıfındaki modelleri Murano ve Qashqai’ın yenilenen versiyonları, ilk kez Ekim ayındaki Autoshow 2008 fuarında görücüye çıkacak

Nissan’ın crossover sınıfındaki modelleri Murano ve Qashqai’ın yenilenen versiyonları, ilk kez Ekim ayındaki Autoshow 2008 fuarında görüc...


Nissan’ın crossover sınıfındaki modelleri Murano ve Qashqai’ın yenilenen versiyonları, ilk kez Ekim ayındaki Autoshow 2008 fuarında görücüye çıkarken, Türkiye yollarına çıkmak için 2009 yılını bekleyecekler.

25 bini Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaklaşık 500 bin adetlik satış rakamına oluşaşan Murano, özellikle ön bölümünde gerçekleşen tasarım yeniliğiyle dikkat çekiyor. Bu yeni tasarım, aracın lüks ve sportif 4x4 imajına ekstra katkı sağlıyor. Özellikle de radyatör ızgarasında yer alan bolca krom kaplamayla. Bununla birlikte Murano’nun genel hatlarında bir değişim olmamış. Arka camında ve yanlarında da küçük değişimler söz konusu.
Aracın iç bölümündeyse yeni göstergeler, yeni tasarım koltuklar, yeni iç ışıklandırma ve kalite hissi artırılmış malzemeler dikkati çekiyor. Göstergeler beyaz zeminli ve ince kırmızı aydınlatmalı. Murano’nun tek motor seçeneği olan benzinli 3.5 lt V6 güç ünitesi, 22 HP’lik güç artışına uğrayarak 256 HP’ye ulaşmış. Araçta CVT otomatik şanzıman yer alıyor.
Bununla birlikte BOSE marka müzk sisteminin yanı sıra park sırasında kullanılan geri görüş kamerasına, yan aynalardaki kameralarla çalışan bir de “kör nokta” uyarı sistemi eklenmiş. Nitekim böylece yan aynaların göremediği kör noktalar kamerayla ortadaki ekrana yansıtılıyor.

Koltukları 7’ledi
Avrupa’da olduğu kadar Türkiye’de de beğeni toplayan, markanın ilk crossover aracı Qashqai, makyajlandı ve ekstra koltuğa kavuştu.
Yine ilk kez Autoshow 2008’de ilk kez gösterilecek Qashqai 2, 7 koltukla birlikte uzadı ve genişledi. Dış tasarımında küçük ayrıntılar haricinde bir fark görülmeyen aracın asıl değişikliği içinde yaşanmış. Nitekim arka bölümde üçüncü sıra koltuğa rağmen diz mesafesi artırılmış.
1.6 lt 115 HP ile 2.0 lt 140 HP benzinlinin yanı sıra 1.5 lt 103 HP ve 2.0 lt 150 HP dizel motor seçeneklerine sahip aracın donanımları arasında anahtarsız çalıştırma sistemi, geri görüş kamerası gibi özellikler de var. Her iki aracın da, 2009 yılı içinde Türkiye’ye sipariş üzerine ithal edileceği belirtiliyor.milliyet oto

Hiç yorum yok