Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nissan Qashqai Dizel ile 1.387 km

Cranfield Bedfordshire" da bulunan Nissan Technical Centre Europe (NTCE)"un 7 kişilik test ekibi yol boyunca bir kez bile yakıt al...


Cranfield Bedfordshire" da bulunan Nissan Technical Centre Europe (NTCE)"un 7 kişilik test ekibi yol boyunca bir kez bile yakıt almadan İngiltere" nin güneybatısında yer alan Land"s End"den İskoçya" nın kuzey ucu olan John O"Groats"a ulaşmayı başardı. Sürücüler test boyunca 100 km mesafede ortalama 4.2 litre yakıt harcayarak, toplamda 1,387 km"lik bir menzile ulaştılar. Test sürücüleri bitiş çizgisine vardıklarında, aracın deposunda 7 litre yakıtın kaldığını ve bu yakıtla 176 km daha yol yapabileceklerini belirttiler.
Gerçekleştirilen test sonuçlarına göre ulaşılan bu mükemmel sonuç, broşürde belirtilen 5.4litre /100km yakıt tüketimi değeri üzerinden %29 tasarruf sağlamak anlamına gelmektedir.
Nissan ekibi, NTCE" nin ekonomik araç kullanım testini herhangi bir sürücünün de yapabileceğinden emin olabilmek için standart bir Qashqai modelini kullandı. Test, tüm yol şartlarında kullanım kurallarına sadık kalınacak şekilde ve otoyollarda ortalama 96km/h sabit hızla yol alınarak gerçekleştirildi. Standart bir sürücünün araç kullanırken yaptığı gibi test süresince gerektiği durumlarda hız sabitleme sistemi devreye alındı, ön farlar yakıldı ve klima çalıştırıldı.
Qashqai"nin broşür bilgisinde 145 g/km CO2 salınımı bilgisi yer almasına rağmen test boyunca ortalama 111 g/km CO2 salınımı yaparak Nissan" ın çevreye duyarlılığı bir kez daha kanıtladı. Nissan, Green Program 2010 projesi kapsamında araçlarındaki CO2 salınımlarını azaltarak çevreye daha duyarlı teknolojiler geliştirmeyi hedefliyor.
Ayrıca Nissan Qashqai, Euro Ncap (European New Car Assessment Programme) testlerinden aldığı 5 yıldız ile tarihin en yüksek güvenlik skorunu elinde tutuyor.
Nissan Qashqai ülkemizde 1.6 litre benzinli 4x2, 1.5 litre dizel 4x2 ve otomatik vitesli 2.0 litre dizel 4x4 seçenekleriyle satılıyor. 2000dd' de 240Nm tork üreten güçlü ve ekonomik 1.5lt 106HP' lik dizel motorlu Qashqai sahip olduğu 6 ileri düz vites sistemi ile uzun menzilli yolculuklar yapmak için oldukça ideal bir araç.
*Bu bülten NTCE"nin İngiltere"de gerçekleştirdiği test sonuçlarına dayandırılarak hazırlanmıştır.(A1Haber)

Hiç yorum yok