Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SEAT

VW Grubu’yla mutlu bir evliliği olan Seat, ağustos ayında Türkiye’ye gelecek yeni Ibiza ile kalite atılımı yaptı. Seat CEO’su, “Ibiza ile To...


VW Grubu’yla mutlu bir evliliği olan Seat, ağustos ayında Türkiye’ye gelecek yeni Ibiza ile kalite atılımı yaptı. Seat CEO’su, “Ibiza ile Toyota’yı yakaladık” diyor

Alman Volkswagen Grubu ile 1986’da “evlenen” ve Audi Grubu’na bağlı olan İspanyol Seat, bu evliliğin nimetlerini yaşamaya ve 420 bin civarında olan sınırlı üretim kapasitesini artırmak için çalışmaya başladı. Markanın en çok satan aracı durumundaki Ibiza’nın, Türkiye’de ağustos ayında satışına başlanacak yeni versiyonu, Seat’ın tüm bu iddialarının ilk kanıtı olacak.
Bu modele adını veren İspanyol adası Ibiza’da gerçekleştirilen tanıtımda bizzat konuşan Seat CEO’su Erich Schmitt, uygulamaya koydukları yeni global strateji doğrultusunda 10 yılda 40 yeni modeli piyasaya sunacaklarını belirtti ve “Yeni Ibiza bu stratejinin ilk ürünü. Yenilediğimiz Ibiza’yla sonunda kalite konusunda Toyota’yı yakaladık” dedi.
Audi’den Seat’a geçen ve lüks otomobil markasının kalite reçetesini de beraberinde getiren Schmitt, “Seat’ın daha önce ürettiği araçlardaki hata oranı Japonlardan gerideydi. Araştırmalara göre yeni Ibiza’yla Japonlar’ı bile geride bırakmış durumdayız” dedi.

Yeni sınıflara giriş
Yeniden yapılanma planı çerçevesinde 10 yıl boyunca her yıl 500 milyon euro yatırım yapıp, 3-4 yeni model lansmanı gerçekleştireceklerini söyleyen Schmitt, “2018’e kadar 40 yeni model sunup, yıllık satışımızı 400 binlerden 800 bin adedin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” diyor. Bu strateji çerçevesinde Seat, daha önce hiç olmadığı sınıflara da girecek.
Uzun soluklu bu atılım projesinin ilk ayağını yeni Ibiza’nın oluşturduğunu belirten Schmitt, aracın gerek ulusal, gerekse de global anlamda satış adetlerine olduğu kadar imajına da büyük katkı sağlayacağını, bu yıl satışlarını Ibiza’yla birlikte 451 bine çıkartmayı hedeflediklerini söylüyor. Seat’in bugüne kadar sadece İspanya’da üretilerek, ağırlıklı olarak Avrupa pazarında satıldığını hatırlatan Schmitt, yeni stratejiyle birlikte Latin Amerika ve Çin’de üretim yapmayı düşündüklerini söyledi.

1000 adetlik hedef
Seat Türkiye Genel Müdürü Anıl Gürsoy ise markanın global stratejisi çerçevesinde Türkiye’de de büyüyeceklerini belirterek, bu yıl için 4 bin 500 adetlik bir satış hedefi koyduklarını söyledi.
Ağustos ayında piyasaya sunacakları yeni Ibiza’dan bu yıl 1000 adet satmayı hedeflediklerini kaydeden Gürsoy, gelecek yıl bu miktarı ikiye katlayacaklarını bildirdi. Yeni Ibiza’yla Seat’ın Türkiye’deki marka imajını da yükselteceklerinin altını çizen Gürsoy, bu konuda yurtdışından da maddi ve manevi destek alacaklarını kaydetti.
Gürsoy, Ibiza için farklı tanıtım kampanyaları gerçekleştireceklerini de söyledi.


Adı eski ama temelleri yepyeni
Seat’ın tamamen kendi geliştirdiği ilk model olan ve 1984’te piyasaya çıktıktan sonra markanın en çok satan aracı konumuna gelen Ibiza, artık 4. nesliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. İspanya’da satışına başlanan yeni Ibiza, ağustos ayında Türkiye’ye getirilecek.
Ibiza, adı her ne kadar eski olsa da tamamen yeni bir altyapıya sahip. Markanın yeni yüzünü de temsil eden Ibiza, VW Grubu’nun bir sonraki Polo modelini oluşturacak platformu kullanan ilk örnek. Eskisine göre daha geniş ve uzun olan Ibiza, iç mekan ve bagaj hacmi konusunda gelişmiş. Ayrıca alçaltılmış oturma pozisyonu, araca daha fazla sportiflik kazandırmış.
İç mekanında kalite hissi yüksek malzemelerin kullanıldığı Ibiza’da, Seat ailesinin diğer fertlerinden tamamen farklı bir gösterge ve kontrol paneli bulunuyor. Türkiye’de “Reference”, “Stylance” ve “Sport” olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satışa sunulacak yeni Ibiza’nın en alt donanım paketinde bile güvenlik ve konfor donanımlarının yüksek olacak.

Dört motor seçeneği
Yeni Ibiza’da EBD destekli ABS, çekiş kontrol sistemi (TCS) ile birlikte çalışan ESP, kemer bağlama uyarısı, yokuşlarda kalkışta aracın geriye kaymasını engelleyen Yokuş Kalkış Desteği (Hill Hold Control), Viraj Sis Lambası, AFS’li (virajlarda dönebilen) bi-xenon farlar, arka park sensörü, standart veya isteğe bağlı donanımlar arasında yer alacak.
2009 model olarak Türkiye’de piyasaya sunulacak yeni Seat Ibiza’da ilk etapta 1.2 lt 70 HP, 1.4 lt 85 HP ve 1.6 lt 105 HP benzinli motorların yanı sıra 1.4 lt 80 HP dizel motorlar yer alacak. milliyet

Seat Altea Freetrack, 67,7 bin YTL'den başlayan fiyatlarıyla satışa sunuldu


Geniş aileleri hedef alan Altea XL modelinin dört tekerlekten çekişli versiyonu olarak geliştirilen Freetrack, 200 beygir gücünde benzinli, 140 ve 170 beygir gücünde 2.0 lt TDI turbo dizel motor seçenekleriyle ve özel sipariş yoluyla ithal ediliyor. Freetrack'te çift yönlü otomatik klima, yağmur sensörü, otomatik farlar, arka park sensörü, hız sabitleme sistemi, radyo/CD/MP3 çalar, ABS, ESP, TCS (çekiş kontrol sistemi), 6 hava yastığı gibi konfor ve güvenlik ekipmanları standart olarak sunuluyor. 490 litrelik bagajı bulunan otomobilde arka koltuklar gerektiğinde 16 cm geriye kaydırılabiliyor.haber7

Hiç yorum yok