Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Geneva motor Show’da cevreci oto

Dünyanın tamamı çevreci olan ilk spor otomobili üretildi. 90 km hız yapabilen otomobilin karbon emisyonu sıfır. Yani çevreyi hiç kirletmiyor...


Dünyanın tamamı çevreci olan ilk spor otomobili üretildi. 90 km hız yapabilen otomobilin karbon emisyonu sıfır. Yani çevreyi hiç kirletmiyor. İşte çevreci otomobil projesinin faturası ve satış fiyatı:

Geneva motor Show’da gösterilen dünyanın ilk tamamı çevreci otomobili tamamen 21. yözyılın teknolojisine uygun olarak yapıldı. Hidrojen yakıtı kullanan otomobilden çevreye zararlı hiç gaz çıkmıyor. Ayrıca kaporta ve kullanılan mazemeler de tamamen çevreye duyarlı ürünlerden seçildi.
İNGİLİZ HÜKÜMETİ PROJE İÇİN 1.9 MİLYON STERLİN VERDİ

LifeCar adı verilen otomobilin üretilmesinde İngiltere hükümetinin de desteği oldu. Ancak piyasa şartlarında bu otomobilin ticari olarak kalıcı yer bulup bulamayacağı tartışma konusu. Çünkü spor bir otomobilden beklenen hız ve gösteriş yok. Otomobilden çıkan tek kirli şey elektrik üretimi için motorda kullanılan su. Bu teknolojiye ise sadece BMW, Ford ve General Motors sahip.
http://www.rotohaber.com/

Hiç yorum yok