Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW'den direksiyonda internet

BMW, 2008 model bütün otomobillerinde kullanıcılara "Engelsiz İnternet" opsiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Alman otomotiv devi BMW, ...

BMW, 2008 model bütün otomobillerinde kullanıcılara "Engelsiz İnternet" opsiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Alman otomotiv devi BMW, Ultimate Driving Machine / (Sürülebilecek En iyi Makine) tanımını 2008 model arabalarında genişletmeye hazırlanıyor.
BMW, Cenevre 2008 Otomobil Fuarı etkinlikleri dahilinde tanıtacağı sistem, tek bir buton ile bir çok özelliği kontrol etmeye olanak tanıyan iDrive ile kullanılabilecek. Araç içi internet olarak tanımlayabileceğimiz Connected Drive opsiyonu sayesinde EDGE bağlantısı üzerinden gerçek internet deneyiminin müşterilerine sunulacağını belirten firma, bu sistemi kullanan ilk otomobillerin fuarın hemen ardından piyasaya sürülebileceğini duyurdu.
World Wide Web diye tanımlanan gerçek Internet deneyiminin ilk defa dört teker içinde aracın bir parçası olarak kullanıldığını belirten firma, sistemin hareket halindeyken sürücü tarafından kullanılmasının engelleneceğini, sürücünün görüntüleyebileceği ekranın ancak ve ancak sabit şekilde durulurken aktif olacağını belirtti.
Arka koltukta oturan yolcular için sistemin açık olmasının tehlike arz etmeyeceğini savunan BMW yetkilileri "Olur mu Allah aşkına arkadaşlar, sürücü sırf iki YouTube videosu izlemek için kafasını arkaya mı çevirecek yapmayın lütfen" şeklinde çıkıştılar. skyturkonline

Hiç yorum yok